Strenču vidusskolas absolventi aiz sevis atstāj himnu un atmiņas 2

Sestdien Strenču vidusskola saņēma dāvanu no šā gada 12. klases absolventiem. Tagad skolai ir sava himna, kuras vārdus un mūziku sacerējusi šīs klases audzēkne Paula Vaivade.

 

Pirmo reizi absolventi publikai emocijas raisošo himnu dziedāja savā izlaidumā sestdien, 18. jūlijā, un, iespējams, ne vienam vien acīs sariesās asaras.

 

Strenču vidusskolu 2008./09. mācību gadā absolvējuši 12 jaunieši: Kristīne Pore, Līga Preimane, Zane Ribele, Agnese Roštoka, Paula Vaivade, Alise Ziemule, Pēteris Āķeris, Jānis Gorjačko, Jānis Ielītis, Jānis Kaucis, Reinis Muižnieks un Armands Vorps.

"Tādas klases ar tik aktīviem jauniešiem skolā ilgi nebūs," par saviem audzēkņiem saka 12. klases audzinātāja skolotāja Sarmīte Krūze.

 

Viņa uzsver, ka ārpusstundu laikā dažādos interešu izglītības kolektīvos darbojās visi šīs klases skolēni. Viņi bija iesaistījušies mākslinieciskās pašdarbības kolektīvos: meiteņu vokālajā ansamblī "Fantāzija", jauniešu deju kolektīvā, zēnu vokālajā ansamblī, jauktajā korī "Rītu puse" un pūtēju orķestrī. Zēni arī spēlēja basketbolu vidusskolas komandā.

 

Vairāki skolēni aktīvi darbojās starptautiskā jauniešu programmā "Dream + Team". Klasē pat bija varbūtējie nākamie politiķi. Uz Strenču novada domes deputāta mandātu kandidēja Paula Vaivade un Reinis Muižnieks.

 

S. Krūze smaida, ka zēnu hobijs ir arī makšķerēšana. Sezonu daži atklājuši pat stundu laikā, jo tad esot lielāks adrenalīns.

 

Ar ko šīs klases absolventiem paliks atmiņā Strenču vidusskola? "Ar aktīvo dzīvi. Kad aiziesim uz Rīgu, nez vai visi tur turpinās tikpat aktīvi darboties," domā Alise Ziemule.Paula Vaivade piebilst, ka atcerēsies arī skaisto skolas ēku. Kad viņa pirmo reizi tajā ienākusi, nodomājusi, - nez vai Latvijā vēl kaut kur ir tik skaista skola?

 

Absolventi arī atcerēsies kopā pavadīto laiku, jo bija ļoti draudzīga klase: viens par visiem, visi par vienu. Gandrīz visi ir strencēnieši un pazīst cits citu pat kopš bērnudārza laikiem.Tagad viņu ceļi šķirsies. Jaunieši iesnieguši dokumentus, kur nu katrs: Latvijas Universitātē, Latvijas Lauksaimniecības akadēmijā, Latvijas Sporta pedagoģijas augstskolā, Vidzemes augstskolā, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolā.

 

Domājot par studijām, absolventi spriež, kā tikt galā ar studiju maksu. Glābiņš būtu iekļūšana budžeta grupā. Kārtojot centralizētos eksāmenus, daudzi ieguvuši B līmeņa sertifikātu, bet Alise un Zane saņēmušas latviešu valodā pat A līmeni.

 

"Dienu zvans - asinīs skan, vēlreiz sauc atpakaļ," skolas himnā ir arī šādi Paulas rakstīti vārdi. 12. klases absolventi cer, ka arī turpmāk nepazudīs cits citam un rīkos klases salidojumus.

Komentāri 2

khm

diez vai kopš PSRS laikiem ir Latvijas Lauksaimniecības akadmēja.. jo cik visiem ir zināms tā ir Latvijas Lauksaimniecības universitāte.. autor!

pirms 12 gadiem, 2009.07.30 14:38

Pele

Vai tas tiešām ir tik svarīgi?
Meklēt kļūdas tekstā, kas pavēsta kaut ko tik skaistu un foršu! :)
SUPER- turās :) !

pirms 12 gadiem, 2009.08.05 18:55

Izglītība