Studenti aicina nevērtēt augstskolas pēc reitingiem

Asu kritiku ir iztaisījis jau trešo gadu "Latvijas Avīzē" publicētais Latvijas Universitātes (LU) un dažādu nozaru ekspertu, kā arī tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS sagatavotais Latvijas augstskolu reitings. Neskatoties uz šķietami labo mērķi - palīdzēt topošajiem studentiem izvēlēties sev piemērotu augstskolu - , reitings tiek asi kritizēts no vairāku augstskolu un Latvijas Studentu apvienības puses (LSA). Tomēr LSA piedāvā alternatīvu - „Reflektantu informatīvo kampaņu".

Sākot ar 1.jūniju, tiks uzsākta „Reflektantu informatīvā kampaņa" (RIK). Tā ir iespēja topošajiem studentiem noskaidrot interesējošos jautājumus par augstāko izglītību un tās iespējām Latvijā. Skolēni, izmantojot telefonu, skype un e-pastu, jau esošajiem studentiem varēs uzdot plaša spektra jautājumus, sākot ar augstskolas izvēles iespējām un beidzot ar veiksmīgas eksāmenu nokārtošanas priekšnoteikumiem. „Tā ir iespēja individuāli uzzināt sev interesējošos jautājumus, izvairoties no jau piedāvāta "šablona" - augstskola x ir labāka, jo tā ir reitinga 1.vietā," skaidro LSA prezidents Edgars Bērziņš.

Latvijas Studentu apvienība (LSA) piekrīt, ka augstskolu salīdzinājums ir nepieciešams, lai palīdzētu skolēnam pieņemt lēmumu par sev piemērotākās augstskolas un studiju programmas izvēli, tomēr šāda veida augstskolu salīdzinājums nedrīkst sakārtot augstskolas prioritārā secībā.

Šādu salīdzinājumu apzināti vai neapzināti skolēns veic, meklējot informāciju par augstskolām, kuras piedāvā studijas viņam vēlamā nozarē, mēģinot uzzināt iespējami vairāk, lai izlemtu, kura augstskola tad būs tieši viņam piemērotāka. Tomēr augstskolām un studiju programmām ir atšķirīgi mērķi. Vadoties pēc tiem, skolēni var izvēlēties sev piemērotāko augstskolu un studiju programmu, savukārt kvalitāte novērtējama pēc tā, cik efektīvi minētie mērķi tiek sasniegti.

Latvijas Studentu apvienība ir studentu organizācija, kas darbojas ar mērķi pārstāvēt Latvijas studentus - gan topošos, gan esošos - un cīnīties par viņu kā nozīmīgas sabiedrības sociālās grupas tiesību un interešu ievērošanu nacionālā un starptautiskā mērogā. Latvijas Studentu apvienības biedri ir visu Latvijas augstskolu studējošo pašpārvaldes un LSA lēmumu un pozīciju pieņemšanā piedalās pašpārvalžu deleģēti studenti.

Izglītība