Studenti raksta protesta vēstules

Plānoto divsimt vietā nepilni simts Latvijas augstskolu studenti pirmdien visas dienas garumā nogādāja vēstules, adresētas Ministru prezidentam Ivaram Godmanim, tādējādi izrādot savu neapmierinātību par Latvijas Republikas Ministru kabineta ieceri samazināt valsts līdzfinansējuma apjomu Eiropas Savienības projektiem, kuri saistīti ar zinātni un augstākās izglītības kvalitātes paaugstināšanu.

 

"Ivaram Godmanim adresētajās vēstulēs paudām neapmierinātību un nosodījām valsts attieksmi pret augstāko izglītību un to, ka valdība vēlas ekonomēt uz izglītības kvalitātes rēķina. Šī valdības rīcība ir neizprotama, jo Ministru kabinets pirms diviem gadiem apstiprināja "Nacionālās attīstības plānu 2007 - 2013", kurā izglītības attīstība un kvalitāte izvirzīta par vienu no galvenajām prioritātēm sekmīgai tautsaimniecības attīstībai," "Ziemeļlatvijai" stāsta Latvijas Studentu apvienības (LSA) iekšējās komunikācijas virziena vadītāja Anna Cīrule.

 

Vislielāko neapmierinātību studentos izraisījis līdzfinansējuma apjoms tādā programmā kā "Studiju programmu satura un īstenošanas uzlabošana un akadēmiskā personāla kompetences pilnveidošanā", kurā pašlaik paredzētais līdzfinansējums ir tikai 1,87 procenti nepieciešamo 15 vietā.

 

"Augstākajai izglītībai līdzfinansējumu jau tā samazināja par pieciem procentiem. Acīmredzot valdības teiktais nesaskan ar pašu darbiem. Pagaidām tās ir tikai vēstules, ar to gribu pateikt, ka studenti nav vienaldzīgi. Mēs arī esam spēks un krīzes brīžos varam būt vienoti," saka bijusī smilteniete LSA sabiedrisko attiecību konsultante Zane Grante.

 

Viņa uzsver, ka studentu tālākā rīcība ir atkarīga no situācijas valdībā. "Ja valsts spiež augstākās izglītības kvalitāti, tas ietekmē ikvienu studentu," piekodina Z. Grante.

Izglītība