Studentu dzīve ir grūta, bet interesanta

Smiltenes Centra vidusskolas absolventi vecāko klašu skolēniem atklāti izstāstīja par studenta dzīvi, augstskolas spožo un mānīgo pusi, kā arī to, pie kura onkulīša iespējams iegādāties nepieciešamos mājas darbus studijām.

 

 

Centra vidusskolas pēdējo trīs gadu absolventi, kas bija izbrīvējuši laiku, lai ierastos uz tikšanos, studē visdažādākajos novirzienos - uzņēmējdarbība, sociālais darbs, būvniecība, ainavu arhitektūra un plānošana, ekonomika, pārtikas tehnoloģija un komunikācijas zinātne. Aktuāla tēma sarunas laikā bija par to, vai studijas var apvienot ar darbu. Tur viedokļi atšķīrās.

 

 

Sāc gatavoties jau tagadSarunu uzsāka pagājušā gada absolvents Artūrs, kurš studē Biznesa augstskolā "Turība". Viņš ar studenta un Rīgas dzīvi ir apmierināts, tomēr pasniedzēju attieksme pret studentiem lielajās auditorijās neesot laba. Pārējie absolventi piekrita jaunieša teiktajam, uzslavējot vidusskolas skolotājas, kuras pret skolēniem nebija vienaldzīgas. Tieši pretēji, skolotājas nereti atgādināja, ka jānokārto parādi, bet augstskolā par to jādomā tikai un vienīgi pašam."Ja jūs gribat eksāmenos sasniegt augstus rezultātus, tad sākat gatavoties jau tagad, jo nedēļa pirms eksāmena būs par vēlu," zelta vārdus divpadsmitajiem saka Artūrs.

 

 

Katra pieredze ir vērtīgaVidusskolēniem viss vēl priekšā, tāpēc viņi nekautrējas un uzdeva sev interesējošus jautājumus par augstskolām, studiju maksām, budžeta vietām un daudz ko citu.Diskutēja arī par studiju un darbu apvienošanu. Daži no absolventiem var savienot abas šīs nodarbes vai izvēlējušies tikai darbu, bet citi to uzskata par nepiespējamu.Taisnība ir latviešu valodas un literatūras skolotājai Valdai Cirītei, kura uzskata, ka katra pieredze ir vērtīga. To apliecināja Centra vidusskolas absolventi, kuri nebaidījās atklāt arī to, ka pēc vidusskolas īsti nezinājuši, uz kuru pusi doties. Iestājušies skolā, kura vizuāli šķitusi pievilcīga un prestiža, bet tikai mācoties tajā apjauta, kas tā par vietu ir patiesībā.Tikšanās izskaņā studenti skolēniem teica, ka augstākā izglītība ir nepieciešama, un novēlēja visiem mācīties arī pēc Smiltenes Centra vidusskolas absolvēšanas.

Izglītība