Studentu organizācija AIESEC Valmiera uzņem jaunus biedrus

Starptautiskās studentu organizācijas AIESEC Latvija Valmieras komiteja līdz šī gada 26. februārim izsludina jauno biedru un starptautisko prakšu dalībnieku uzņemšanu. Pieteikties aicināti visi aktīvi darboties gribošie studenti un nesenie augstskolu absolventi, kuri vēlas realizēt savu potenciālu projektu organizēšanā vai praksē kādā no 110 AIESEC dalībvalstīm un teritorijām.

AIESEC piedāvājums

„Ja jūs gribat labi pavadīt laiku ar jautriem un patīkamiem cilvēkiem, reizē arī apgūstot un uzzinot jaunas, noderīgas lietas, tad jums noteikti ir jāiesaistās AIESEC!" ir pārliecināta AIESEC Valmiera dalībniece Gundega Vācere, kura organizācijā iestājās pagājušajā gadā, jo viņai patīk būt vienmēr kustībā, nevis sēdēt uz vietas, kā arī iepazīties ar jauniem cilvēkiem un it sevišķi ar citu tautu un kultūru pārstāvjiem. Gundega aicina arī citiem jauniešiem būt tikpat aktīviem un iesaistīties organizācijā.

 

AIESEC Valmiera piedāvā jauniešiem divas iespējas, kā iesaistīties AIESEC darbībā. Viena no tām ir kļūt par aktīvu organizācijas biedru, piedalīties un arī pašiem organizēt dažādus projektus, piedalīties apmācībās un konferencēs. Otra iespēja ir doties vienā no divu veidu starptautiskajām praksēm (Starptautiskā sabiedrības attīstības programma un Starptautisko prakšu programma) uz kādu no AIESEC dalībvalstīm un gūt neatsveramu profesionālo pieredzi, ko novērtēs nākamie darba devēji.

 

Prakses iedala pēc to ilguma: ilgtermiņa prakses ilgst 2-18 mēnešus, tās laikā jauniešiem ir iespēja strādāt uzņēmumos IT, menedžmenta, cilvēkresursu vadības un citās jomās, un par to maksā algu. Īstermiņa prakses ir piemērotas jauniešiem bez iepriekšējas darba pieredzes, lai uzlabotu komunikācijas, prezentēšanas prasmes, piedaloties projektos par dažādiem sabiedrībai nozīmīgiem tematiem.

 

Laila Skujiņa, AIESEC Valmiera vadītāja, uzskaita, kāpēc ir vērts doties AIESEC piedāvātajā praksē: "Pieredze, kas maina un bagātina dzīvi. Sava redzesloka paplašināšana, personības izaugsme, vienlaicīgi iespēja darboties profesionālajā lauciņā ārvalstu vidē kopā ar jauniem cilvēkiem, izmantojot svešvalodas. Tā ir AIESEC prakse - vērtīga iespēja studentiem un nesenajiem augstskolu absolventiem gūt citādu starptautisku pieredzi jau šajā vasarā."

 

Lai gūtu labāku izpratni par AIESEC un piedāvātajām iespējām, jaunieši var ielūkoties bijušo un tagadējo prakšu dalībnieku pieredzes blogā www.myexchange.lv, kurā pieejami praktikantu pieredzes stāsti un plašāka informācija par praksēm. Tuvojoties pieteikšanās laika beigām, ikviens interesents ir aicināts 23. februārī plkst.13:45 apmeklēt informatīvo pasākumu Vidzemes Augstskolas 114. auditorijā, Cēsu ielā 4. Pasākuma laikā jaunieši klātienē varēs noskaidrot visu, kas līdz tam nav bijis skaidrs. 

 

Pieteikšanās kārtība

Lai kļūtu par kandidātu starptautiskajai praksei, jaunietim ir jābūt studentam, kurš studē vismaz 2. kursā, vai nesenam augstskolas absolventam, kurš pēdējo diplomu saņēmis ne senāk kā pirms diviem līdz trīs gadiem, savukārt par biedru var kļūt jebkura kursa students. Pieteikšanās notiek elektroniski, aizpildot anketu, kas pieejama AIESEC Latvija oficiālajā mājas lapā www.aiesec.lv sadaļā Join AIESEC. Atkarībā no vēlmēm, jaunietim ir jāaizpilda vienu no piedāvātajām pieteikuma formām - vai nu jaunā biedra, vai praktikanta anketu. 

 

Par organizāciju

AIESEC ir pasaulē  lielākā studentu un jauniešu organizācija, kas darbojas vairāk nekā 60 gadus. AIESEC mērķis ir atklāt un attīstīt jaunatnes līderības potenciālu, pozitīvi iespaidojot apkārtējo sabiedrību. Šobrīd vairāk nekā 2100 universitātēs 107 valstīs AIESEC nodrošina iespējas jauniešiem strādāt ārzemēs, attīstīt savas līdera spējas, izveidot personīgo kontaktu tīklu un atklāt virzienu un mērķus savai nākotnei. Latvijā AIESEC darbojas kopš 1995.gada. AIESEC Latvijā ir divas pārstāvniecības - Rīgā un Valmierā.   

Izglītība