Superbērniem jāprot adīt, salocīt kreklu un nogrimēt seju

Pirmdien Zvārtavas pagasta Ozolu pamatskolā bija spraiga diena. Cīņā par superpuikas un supermeitenes titulu skolēniem vajadzēja parādīt gan savas zināšanas, gan nodemonstrēt veiklību dažādos vingrojumos un prasmi gluži praktiskās lietās.

Pasākuma vadītāja skolotāja Taiga Kalniņa stāsta, ka konkurss par superpuikas un supermeitenes godu skolā notiek jau trešo gadu. "Tas mums ir izveidojies par stabilu tradīciju, jo bērniem sacensība ļoti patīk. Šogad konkursā piedalījās 10 zēni un 12 meitenes," stāsta skolotāja.

Vispirms gan visiem dalībniekiem mācību iestādes zālē nācās atklāt savas intelektuālās spējas. Katram pretendentam vajadzēja ātri atrisināt matemātikas uzdevumu un pareizi izpildīt pārbaudījumu latviešu valodā. "Uzdevumi bija pietiekami grūti. Uzvarēja tie, kuri visātrāk ar tiem tika galā un nebija pieļāvuši kļūdas," skaidro pedagoģe.

Lai kļūtu par superīgo, zēniem vajadzēja prast arī meiteņu darbus, piemēram, adīt un uzmest valdziņu, savukārt meitenēm rīkoties ar rokas zāģi. Izrādījās, ka zēniem nemaz nav tik viegli adīt un tā patiesībā ir ļoti piņķerīga lieta, arī meitenēm vajadzēja papūlēties, lai nozāģētu dēlīti pa taisnu līniju. Vinnētāji bija tie, kuri jau dažas dienas iepriekš pie skolotājas bija interesējušies par gaidāmajiem uzdevumiem un mājās trenējušies.

"Vislielākā jautrība valdīja, kad ar muti no bļodas vajadzēja izvilkt miltos iebērtas pupas. Ar rokām traukam nedrīkstēja pieskarties. Pērn pupas vajadzēja izvilkt no ūdens un tad liela daļa dalībnieku atrakciju beidza ar slapjiem krekliem, tādēļ šogad izmantojām miltus," skaidro T. Kalniņa.

Pēc tādām jautrām izdarībām sākās spēka un veiklības pārbaude. Zēni sacentās, kurš vairāk var pievilkties pie stieņa, bet meitenes veica atspiešanos no grīdas ar rokām.

Tie vēl nebija visi pārbaudījumi. Gan meitenēm, gan zēniem bija jāprot pareizi salocīt kreklu, bet pēc tam parādīt, kādas katram dotības ir kosmētikā. Dalībnieki sadalījās pa pāriem un katrs savu pārinieku pēc savas gaumes nogrimēja.

Sīvā konkurencē superpuikas titulu ieguva 6. klases skolnieks Artis Ziemiņš, bet par supermeiteni kļuva 9. klases skolniece Justīne Hvate.

Artis "Ziemeļlatvijai" atzina, ka uzvara konkursā viņam bijusi pārsteigums. "Esmu ļoti priecīgs par izcīnīto titulu. Necerēju uz uzvaru, jo grūti veicās ar adīšanu. Labi, ka meitenes pēdējā brīdī pirms konkursa man to iemācīja," atzīst A. Ziemiņš. T. Kalniņa stāsta, ka žūrijai iepatikusies puiša drosme. Neesot baidījies ne no viena pārbaudījuma.

Arī supermeitene Justīne neslēpj, ka uzvara viņai bijis priecīgs pārsteigums. "Vispār šis pasākums ir ļoti foršs. Man patīk šajos konkursos piedalīties. Visvieglāk bija izpildīt basketbola soda metienus, bet sarežģītāk veicās ar krekla salocīšanu," stāsta Justīne.

Izglītība