Taizemieši iepazīst Ziemeļvidzemi

Otrdienas rīts Valkas ģimnāzijā sākās visai neparasti, jo mācību stundās bez ierastā skolotāja piedalījās arī ļoti smaidīgie pedagogi no Taizemes.

 

"Valkā ir laipni un atvērti cilvēki. Pilsēta ir ļoti tīra un sakopta," savos pirmajos iespaidos dalās ciemiņi no tālās Austrumu zemes.

 

Taizemiešu skolotāji laiku braucienam uz Latviju varējuši izbrīvēt, jo Taizemē aprīlis ir karstākais gada mēnesis, kurā ir arī noteikts brīvlaiks. Vidējā gaisa temperatūra sasniedz pat plus 32 grādus.

 

 

Valcēnieši interesējās, vai viņiem Latvijā nav par aukstu. Visi kā viens atbildēja, ka laiks, kā jau Eiropā, esot pieņemams un no aukstuma var paslēpties, ievīstoties šallē.

 

Valkas ģimnāzijas direktores vietniece Una Veinberga, kura visu dienu pavadīja kopā ar ciemiņiem, novērojusi, ka taizemieši ir atvērti visam jaunajam un nezināmajam. Ja vien viņi zinājuši, no kā pagatavots ēdiens, labprāt to nobaudījuši. Una ievērojusi, ka ciemiņi daudz dzer ūdeni.

 

 

 Skolotāji interesējušies, kā norit darbs skolā, jo viņi strādā izglītības iestādēs, kuros skolēnu skaits sasniedz pat trīs tūkstošus. Fakts, ka Valkas ģimnāzijā izglītību iegūst tikai 300 skolēni, taizemiešos izsauca ovācijas, jo arī viņi gribētu strādāt ar tik nelielu skolēnu skaitu.

 

 

Ģimnāzijas direktore Lilita Kreicberga gan piebilst, ka tas esot visnotaļ optimāls skolēnu skaits mazas pilsētas mācību iestādē. Ja Valkā klasēs skolēnu skaits nepārsniedz 30, tad Taizemē vienā klasē mācās no 50 līdz 60 skolēnu.

 

 

Par savu tautiešu vizīti Valkas rajonā visvairāk priecājās Smiltenes ģimnāzijas 11. klases skolniece taizemiete Maija, kā viņu sauc vienaudži, un Valkas ģimnāzijas 11. klases audzēkne Wink. Ar viņu "Ziemeļlatvijā" jau bija saruna.

 

 

U. Veinberga ir sajūsmā par meiteņu latviešu valodas zināšanām, jo nepilna mācību gada laikā skolnieces ir apguvušas valodu sarunvalodas līmenī. Skolnieces perfekti varējušas iejusties tulku lomā, tā atvieglojot savstarpējo sazināšanos. Jau jūnija beigās abas meitenes dosies uz mājām, lai turpinātu mācības savā skolā dzimtenē.

 

Dienas otrajā pusē taizemiešu skolotāju vadītajās stundās valcēnieši apguva tradicionālos deju soļus, iemācījās īpašo sasveicināšanās rituālu un virtuāli iepazinās ar Taizemes neaprakstāmo dabu un tempļiem.

 

"Aizverot klases durvis, mūs visus ar smaidīgām sejām aicināja ceļojumā uz Taizemi," atklāj U. Veinberga.

 

Izglītība