Tālis Jaunzemis: “Tas ir liels ieguldījums novada attīstībā kopumā.” 3

Noslēdzies projekts, kas paredzēja Smiltenes Centra vidusskolas pielāgošanu bērniem ar funkcionāliem traucējumiem. Mācības viņi skolā varēs uzsākt 1. septembrī.

 

Piektdien projektā paveikto novērtēja biedrības „Atbalsts cilvēkiem ar īpašām vajadzībām" valdes priekšsēdētāja Diāna Vītola, Strenču pilsētas bibliotekāre Antra Else, kura ikdienā pārvietojas ratiņkrēslā, un skolas vadība.

Projektu „Smiltenes Centra vidusskolas infrastruktūras uzlabošana izglītojamiem ar funkcionāliem traucējumiem" sāka īstenot pagājušā gada rudenī, un tā ietvaros skolā izbūvēts lifts, ēdināšanas korpuss, abos stāvos pielāgotas tualetes un īstenoti citi pasākumi, kas cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem ļauj brīvi pārvietoties skolas telpās.

Pārliecinās par piemērotībuA. Else pārliecinājās par skolas piemērotību cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem. Viņa priecājās par gaišo ēdnīcu un piebilst, ka galdi klasēs, datorklasē un ēdnīcā ir nepieciešamā augstumā, lai tiem ērti varētu piekļūt ar ratiņkrēslu.

„Ņemot vērā pašreizējos ekonomiskos apstākļus, projektu izdevies īstenot ļoti veiksmīgi. Padarīts liels darbs, un tagad atliek tikai nākt un mācīties. Jāpielabo vēl daži sīkumi, taču es brīvi varu pārvietoties un esmu ļoti apmierināta. Viss ir ērti pieejams - klases, tualetes telpas, ēdnīca, kā arī nodrošināta ērta pārvietošanās pa gaiteņiem. Liels paldies skolas vadībai par ieguldīto darbu," saka A. Else.

Vienmēr būs jāpielāgo kāda nianseD. Vītola uzskata, ka maksimāli viss, ko varēja šī projekta ietvaros izdarīt, ir paveikts. „Tas, ka šāds projekts īstenots, ir liels ieguvums Smiltenes novadam. Ir dažas nianses, kas jāpielabo, jo šodien pierādījās, ka sliekšņi vēl nedaudz traucē.

Centimetri atbilst normatīvajiem aktiem, taču, kad jāiekļūst pa durvīm cilvēkam ratiņkrēslā, ir nelielas problēmas ar standarta augstumu, tāpēc vienmēr ir vērts konsultēties ar ekspertu. Galvenais, ka šī skola ir atvērta cilvēku ar invaliditāti izglītošanai. Tas, ka šeit būs iespēja mācīties bērniem ar dažādām invaliditātēm, nozīmē, ka vienmēr būs jāpielāgo kāda nianse, jo katram ir citādākas problēmas," skaidro D. Vītola.

Viņa piebilst, ka, pielāgojot skolas telpas, nevajadzēja baidīties no kontrastainā krāsojuma, jo tas pievērstu lielāku uzmanību vietām, kur jābūt piesardzīgam, piemēram, durvīm, pakāpieniem, slīpumiem un liftam. Tas atvieglotu pārvietošanos cilvēkiem ar redzes traucējumiem.

Aicināti skolēni un studentiSmiltenes Centra vidusskolas direktore Ilze Vergina uzsver, ka cilvēki ar funkcionāliem traucējumiem mācības skolā varēs uzsākt jau 1. septembrī.

„Projekts ir īstenots laikā, un esam gandarīti, ka drīz šeit varēs sākt mācīties bērni, kuriem nepieciešams speciāls pielāgojums. Mīļi aicinu vecākus padomāt par šo izvēli. Pieteicies pagaidām nav neviens, un tā ir vecāku brīva izvēle, taču mēs ļoti gaidīsim skolēnus uz vispārizglītojošo programmu un arī studentus Baltijas Starptautiskajā akadēmijā," norāda. I. Vergina.

Viņa skaidro, ka brīdī, kad projekts sāks īstenoties ikdienā, varēs novērtēt, kādi uzlabojumi vēl nepieciešami, un ir pateicīga A. Elsei par skolas telpu pieejamības novērtēšanu.

Ieguldījums novada attīstībāSmiltenes novada izglītības pārvaldes vadītājs Tālis Jaunzemis atzīst, ka ir ļoti gandarīts par paveikto. „Pašlaik pirmsskolas izglītības iestādē „Pīlādzītis" mācās meitenīte, kurai arī nākotnē būs nepieciešams speciāls pielāgojums. Ir svarīgi, ka tagad novadā mēs spēsim cilvēkiem ar invaliditāti nodrošināt nepieciešamo izglītību un viņi varēs veiksmīgi mācīties. Līdz šim citās novada skolās šādu iespēju nebija, tāpēc tas ir liels ieguldījums novada attīstībā kopumā," saka T. Jaunzemis.

Viņš piebilst, ka projekta īstenošanas laikā bija jāpārvar daudzas tehniskas problēmas, tāpēc ir pateicīgs skolas direktorei par enerģiju, pūlēm un neatlaidību, lai veiksmīgi novadītu šo projektu līdz galam.

Komentāri 3

Antra

Man bija liels gods būt par ekspertu Smiltenes Centra vidusskolā,lai pārliecinātos,ka skola atbilst prasībām,lai tur varētu mācīties bērni ar īpašām vajadzībām.Pēc visa redzētā un pārbaudītā,varu teikt,ka jā,skola ieguldījusi lielu darbu.Apsveicami ir tas,ka par to tiek domāts,lai mācīties varētu visi bez ierobežojumiem,un tiek iesniegti projekti,lai saņemtu finansējumu tā īstenošanai.Paldies skolas vadībai,ka sadarbojas ar biedrību"Atbalsts" un interesējas par to kā vajag visu darīt.
Lai veicas un lai ir mācīties gribētāju!!!

pirms 10 gadiem, 2010.06.22 13:24

Izglītība