Tiks noskaidroti Vidzemes erudītākie skolēni darba tiesību un aizsardzības jomā

4. novembrī septiņas Vidzemes reģiona profesionālo skolu komandas tiksies Valmierā, lai konkursa „Profs 2010" pusfinālā sacenstos par Vidzemes erudītākās komandas titulu darba tiesību un aizsardzības jomā. Konkursu jau ceturto gadu organizē Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu.

„Konkursa mērķis ir izglītot profesionālo skolu audzēkņus darba tiesību un darba aizsardzības jomā, lai, uzsākot darba gaitas, tie justos droši par savām tiesībām un prastu sevi aizstāvēt," stāsta LBAS priekšsēdētājs Pēteris Krīgers. 

 

Atšķirībā  no iepriekšējiem gadiem, jauniešu zināšanas darba tiesību un drošības jomā tiks pārbaudītas dinamiskos un atraktīvos uzdevumos, tādējādi dodot iespēju praktiski „izspēlēt" situācijas, ar kurām darbinieki saskaras ik dienas. Vidzemes pusfināls norisināsies 4. novembrī no plkst. 12:00 līdz 15:00 Valmieras Biznesa un inovāciju inkubatorā, Purva ielā 12a, Valmierā. 

 

Vidzemes pusfināla posmā piedalīsies komandas no Alsviķu profesionālās skolas, Barkavas arodvidusskolas, Cēsu profesionālās vidusskolas, Jāņmuižas Profesionālās vidusskolas, Smiltenes Profesionālās vidusskolas, Smiltenes tehnikuma un Valmieras 36. arodvidusskolas. Šīs komandas ir veidotas no katras skolas 10 erudītākajiem jauniešiem, kuri tika izvirzīti, balstoties uz pirmās kārtas testa rezultātiem. 

 

Erudītākā  Vidzemes komanda tiksies ar pārējo Latvijas reģionu labākajām komandām  „Profs 2010" finālā. Katrs finālā uzvarējušās komandas dalībnieks saņems iPod NANO atskaņotāju, savukārt visas finālistu pārstāvētās izglītības iestādes saņems īpašu „Profs 2010" kausu un sporta inventāru 300 latu vērtībā.  

 

LBAS konkursu rīko ar Eiropas Sociālā fonda finansiālu atbalstu, un to atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Labklājības ministrija, kā arī Valsts darba inspekcija.  

 

Izglītība