Topošie pavāri konkursa darbiem izvēlas Latvijas piensaimnieku produktus 1

Četru labāko profesionālo skolu - 16 metrus garas siermaizes gatavotāju - vidū ir arī Smiltenes tehnikums. Skolas audzēkne Evija Pujāte un skolotāja Zanda Pūre saņēma biedrības "Siera klubs" balvu par savu darbu.

 

Garo siermaizi aizvadītajā sestdienā Rīgā gatavoja 16 profesionālo vidusskolu komandas. Starptautiskajā izstāžu centrā "Ķīpsala" izstādē "Skola 2009" četras dienas notika profesionālās meistarības konkurss "Jaunais profesionālis 2009" topošajiem pavāriem. Smiltenes tehnikumu pārstāvēja 3.b ēdināšanas servisa kursa audzēkne E. Pujāte un skolotājas Z. Pūre un Inese Veidemane.

 

Konkursantiem produktus ar "Zaļās karotītes" zīmi atvēlēja Latvijas piena pārstrādes uzņēmumi, arī Valkas rajona akciju sabiedrība "Trikātas siers" un "Smiltenes piens". Topošie pavāri pavisam izmantoja gandrīz 60 kilogramus dažādu sieru, 10 kilogramus biezpiena, astoņus litrus krējuma un astoņus kilogramus sviesta.

 

Viens no galvenajiem ēdienu gatavošanas meistarības konkursa atbalstītājiem ir biedrība "Siera klubs". Tā jau septiņus gadus sadarbojas ar Profesionālās izglītības administrāciju un vairāk nekā 30 profesionālajām skolām.

 

 

"Šogad topošie pavāri gatavoja sviestmaizes, bet laba un garda sviestmaize nevar būt bez siera, sviesta un biezpiena dažādām masām. Tie ir kvalitatīvi produkti, kurus ražo mūsu piena pārstrādes uzņēmumi, un mums ir svarīgi, lai tos zinātu, novērtētu un izmantotu pavāri. Viņiem ir vistiešākā saite ar ēdienu baudītāju," uzsver biedrības "Siera klubs" valdes priekšsēdētāja Vanda Davidanova.

 

Viņa ievēroja, ka daudzi konkursanti izmantoja akciju sabiedrībā "Trikātas siers" ražoto sieru "Trikātas BLUE", novērtējot gan tā garšu, gan interesanto marmora krāsu. Uzņēmums konkursam atvēlēja 10 kilogramus "Trikātas BLUE" un "Krievijas" siera.

 

"A/s "Trikātas siers" padomes priekšsēdētājs Jānis Ločmelis ir gandarīts, ka jaunie pavāri no visiem novadiem un Rīgas varēja novērtēt uzņēmumā ražoto sieru garšu un izskatu. Paldies gan "Trikātas sieram", gan arī "Smiltenes pienam" par konkursam atvēlēto biezpienu un kausēto klasisko sieru "Azaids", kā arī citiem piena pārstrādes uzņēmumiem konkursa atbalstītājiem," pateicas V. Davidanova.

 

"Nenožēloju, ka aizbraucu," par līdzdalību konkursā saka Smiltenes tehnikuma audzēkne E. Pujāte, "jo tas bija interesants pasākums, kurā varēja iemācīties daudz pozitīva un labot savas kļūdas."

 

Jaunietei konkursā visveiksmīgākā bija trešā diena, kurā tika gatavota garā siermaize. Kopā ar skolotāju Z. Pūri viņa sviestmaizēm izvēlējās sviesta masu ar garšvielām un masu no biezpiena, siera un zaļumiem. "Virsū visu likām pārsvarā zaļu, jo lieli atbalstītāji bija "Zaļā karotīte" un "Siera klibs," saka E. Pujāte.

Komentāri 1

Izglītība