Trikātā mācīties būs interesantāk 12

Trikātas pamatskola šonedēļ saņēma modernu interaktīvo tāfeli jaunā Eiropas Savienības informācijas tehnoloģiju ieviešanas projekta ietvaros. Jauno tehniku Latvijā saņems visas pamatskolas, taču trikātiešiem ir gods būt pirmajiem.

"Šo notikumu gaidījām sen. Nu jaunā tāfele ir uzstādīta un tā jau darbojas. Tas, ka esam pirmie, vairāk ir prieks nekā gods," smaida Trikātas pamatskolas direktore Brigita Avišāne.

Interaktīvā tāfele ir nākotnes izglītības instruments. Uz tās nav jāraksta ar krītu vai īpašu flomāsteru. Jaunā tāfele atgādina milzu skārienjūtīgu televizoru, kas vadāms ar datoru un pulti.

Komplekta cena ir apmēram 6000 latu. Tajā ietilpst divi portatīvie datori, sensoru komplekts, tāfele ar iebūvētām skandām un digitālais projektors. Šis ir ļoti moderns komplekts un var droši sacīt, ka iets plats solis tālāk par iepriekšējos projektos piedāvātajām interaktīvām tāfelēm. Vairāk lasiet ceturtdienas "Ziemeļlatvijā".

Komentāri 12

Absolvente

Man jau protams prieks ,ka manai skolai arī kas tiek , bet labas atmiņas man par savu skolu nav. Tā gaisotne ,kas tur valda ,absolūti neveicina mācīšanos. Noteikti iesaku jaunajiem vecākiem uzreiz domāt par kādu nopietnāku skolu ,kur sūtīt savu bērnu . Trikāta nav tā vieta , kur bērnu var ieinteresēt uz mācīšanos.Es jau zinu ,ka es tulit dabūšu Trikātas pedagogu un citu pseidopatriotu šņācienus un uzbraucienus ,bet uzreiz atbildēšu tā: Paskatieties nu apkārt un padomājiet ,vai esat kaut ko darījuši lai Trikāta tuvākajā desmitgadē vispār nepazustu no apdzīvoto vietu saraksta ?

pirms 9 gadiem, 2012.01.19 07:42

I. Karpova

Trikātas skola ir arī mana pirmā skola. Ja tur būtu bijusi slikta mācību kvalitāte, nekad es nevarētu mācīties Cēsu 1. vidusskolā, tagadējā Valsts ģimnāzijā. Protams, bija vājāki skolotāji un īsti spīdekļi, piemēram matemātiķis un fiziķis sk. Mūrnieks. Var diskutēt pat viņa darba metodēm un stingrību, bet savu lietu viņš iemācīja. Ja man nebūtu bijis tādas latviešu valodas un literatūras skolotājas kā Maruta Ģingule, es nebūtu tur, kur tagad esmu. Atceros vēstures skolotāju Klāvu, zīmēšanas skolotāju Supi.. sarakstu varētu turpināt... un galu galā, ja bērns grib mācīties, viņš no skolotāja paņems visu, ko var un vēl vairāk...

pirms 9 gadiem, 2012.01.19 08:19

Absolvente

Tie, cien, Inga, ir divi dažādi laiki. Pie tam runājot par Mūrnieka darba metodēm tik tiešām var nopietni diskutēt, vai vardarbīgs, ļoti despotisks un psihiski nelīdzsvarots skolotājs ir uzskatāms par pedagoģijas paraugu.Nosaukt šo cilvēku par spīdekli ....? Un lepoties tur nav par ko , drīzāk ir jākaunās. .Mācījās jau iedzītu baiļu un pat šausmu dēļ par to ,kas notiks, ja nebūšu iemācījies. Painteresējāties tagad,šodien ko domā bijušie absolventi ,vecāki par to kāda gaisotne valda Trikātas skolā un Jūs saņemsiet ļoti nevienozīmīgu atbildi. Tā kā nekādi nevaru Jums piekrist.

pirms 9 gadiem, 2012.01.19 21:32

Vecāks

Ja bērns labi mācās, neviens neskaka neko sliktu pa skolu, bet tiklīdz bērniņš ir nesekmīgs - tā vainīgi visi: skola, gaisotne, valdība.... tikai ne paši. Un kāds gan kontingents tagad ir pagastā - nodzērušies, degradējušies un bez izglītības lielākā daļa vecāku. Un viņu bērni arī nāk skolā. Te jau nelīdzēs pat "Laimes lācis". Vispirms būtu jātiek galā ar sevis skološanu. Bērni jau ir tādi, kādus mīļie vecāki ir izaudzinājuši. Jā! Un skolā gan slikta gaisotne nev jūtama, drīžāk tā ir jūsos pašos, tikai jums to ir grūti atzīt. Arī mani bērni mācījās šajā skolā un ir izstudējuši, tikai par skolu gan nav teikuši nevienu sliktu vārdu.

pirms 9 gadiem, 2012.01.20 12:36

Cits vecāks

Mani bērni Trikātas skolā uzrādīja ļoti labas sekmes. bet arī es domāju ,ka Trikātas skolā ar to mācibu atmosfēru tiešām ir kā ir. Gaisotne ir tāda , ka tos, kas cenšās mācīties, apsaukā un ietekmē lielais nesekmīgo kontingents. Piekrītu , ja man vēlreiz būtu jāsūta bērni skolā, tad tā noteikti nebūtu Trikātas skola. Bet Mūrnieku arī es atceros. Pie šodienas valsts nostājas un likumiem Mūrnieks jau sen būtu atlaists , ja ne pat iesēdināts. Un skolotājas Supes sāpīgie kniebieni ar pagriešanu ir labā atmiņā. Vienreiz pat apmeklēju āŗstu ,jo visa roka bija zila. Tādi ir Trikātas skolas pedagoģiskie " Spīdekļi".

pirms 9 gadiem, 2012.01.20 13:43

laiks

Tas viss bija KĀDREIZ!Katram laikam savi skolotāji, savas metodes.Arī es mācījos pie Mūrnieka, man no viņa bija bail.Lai Dievs sargā viņa mieru.Viss plūst un mainās.Lieciet skolai mieru!Tā ir visas sabiedrības problēma-visur meklēt un saskatīt tikai slikto.Skola kā skola,visu izšķir cilvēki un viņu attieksme.

pirms 9 gadiem, 2012.01.20 16:10

....

Bet skolai atvesta tāfele... Kāds sakars šeit ar Mūrnieku un pārējo? Ķengājoties jau aismirsies par ko ir stāsts, īstenie LATVIEŠI....

pirms 9 gadiem, 2012.01.23 10:49

Atbilde

Sakars ir tāds, ka bez kvaltatīva skolotāju kolektīva var vest kādas tafeles grib ,rezultāts būs vienalga nekvalitatīvs. Trikātas skolā ir divi skolotāji sk. Aiga un sk. Maruta, kurus var saukt par skolotājiem, Pārējo līmenis ir ļoti zems un skolā viņi ir nokl;uvuši kļūdas dēļ. Ne jau dators mācīs bērnus , bet gan stingrs , prasīgs bet tajā pašā laikā iejūtīgs un saprotošs un galvenais , zinošs un kompetents skolotājs. Bet tā jau laikam ir šī laika ilūzija. Kādreiz skolotājs bija arī vietējais aktīvists un piedalījās visās vietējās aktivitātēs. Šodien par visu ir nospļauties , jo skolotāji ne tikai nekur nepiedalās. viņi arī nekur neiet un neko neapmeklē.

pirms 9 gadiem, 2012.01.23 15:46

mamma

Īsti latviski komentāri, skauž viss kas ir otram un nav pašam.Bet var taču ko darīt, lai pats sasniegtu kāroto, jauno.Par skolu kas bija agrāk ir taisnība, bet laiks aizgājis, nu nav viss kā aprakstīts iepriekš. Arī tagad ir skolotāji -ar izglītību un tikai strādā skolā, bet ir ARĪ PEDAGOGI-KAM RŪP VEICAMAIS DARBS UN BĒRNI. Neesiet akli un neskaužiet , spējiet saskatīt ka skolā kad sāka strādāt jaunā direktore ir daudz jauninājumu, daudz kas sasniegts, protams ne visiem patīk, bet pukst jau tie kas iepriekš dzīvoja , nē peldēja līdzi straumei, nedodot idejas un nedarot. Jauna interaktīvā tāfele- prieks par to, ieguvēji mūsu bērni un pedagogi.un datoru skolotāja Inga kas darbojas šajā jomā ir pedagogs savā vietā-varoša zinoša.

pirms 9 gadiem, 2012.01.24 10:11

Ha, ha, ha

Šitā vecāki un mammas neraksta. Bet kas gan sunim asti cels ,ja ne pats vai, ne ? Ilūzijā dzīvojat , cienījamie pedagogi ! Nebūs cilvēku laukos - nebūs bērnu kas iet skolā ar interaktīvām tāfelēm. Nebūs bērnu - nebūs skolas . Visiem un it sevišķi pedagogiem, kā izglītotākajai sabiedrības daļai ,arī steidzoši jādomā kā attīstīt laukus kopumā. Cik no jums bija uz novada attīstības programmas apspriešanu ? Nav jūsu daļa ? Nu, nu!! Vēlāk neraudiet ,ka nebūs vairs kur strādāt ! Viss ,it viss ir savstarpēji saistīts.Galīgi neskauž skolas tāfeles - kaut katrā klasē lieciet un tas ir labi ,tikai vai nedomājat pārāk šauri un vienai dienai. Tāpat bija ar slimnīcām ,kur sagrūda iekšā modernu aprīkojumu, bet šodien tur tukši logi rēgojās. Ja gribat noturēt skolu laukos vispirms ir jāmaina attieksme un tikai tad tāfeles,bet to jūs darīt redzams nevēlaties. Rakstāt komentārus vecāku vietā un tā jau ir pirmā pazīme, ka jums tur kaut kas nav kārtībā.

pirms 9 gadiem, 2012.01.25 08:51

mamma

to ha ha
kāpēc kāds iedomājas ka lauku skolas bērnu vecāki ir atpalikuši ne tikai dzīvē bet arī prātā un nespēj neko sakarīgu uzrakstīt .Cienījamais Ha ha, ziniet šeit bērnu vecākiem arī ir augstākās izglītības un rakstīt un runāt un novērtēt situāciju mēs mākam.

pirms 9 gadiem, 2012.01.31 13:18

Ha ha ha

Bet , protams , cienītā "mamma" -arī skolotāji taču ir vecāki , vai ne ? Bet runa šoreiz ir par interaktīvām tāfelēm un šaubas ir par to vai ar visām tāfelēm Trikātas skolas pegogu kolektīvs ir spējīgs nodrošināt skolā mācību atmosfēru un patriotisku latviskuma garā uzturētu, kaut vidēja līmeņa mācību procesu.
Kā redzu šiet ir ļoti daudz vecāku neviennozīmīgu komentāru , bet neviena pašas skolas komentāra un tā jau nu nav ka Trikātas skolā neko nelasa internetā par sevi. Un es pieņemu ,ka klusuciešana ir piekrišana par to, ka skolā tomēr ir problēmas.

pirms 9 gadiem, 2012.01.31 14:05

Izglītība