Trikātā: Vizītēm pie psihologa veidojas rinda

Kopš skolā uzsāka darbu psihologs, jau pirmajā dienā skolēni nekautrējās, bet devās pie tā pēc padoma un palīdzības. Tagad, lai reizi nedēļā varētu apmeklēt speciālistu, skolā izveidojusies pat rinda, tomēr ir skolnieces, kas labāk savu bēdu uztic draudzenēm.

 

Trikātas pamatskolā no šā gada sākuma vienu reizi nedēļā ir iespējams apmeklēt psihologu, tas daudziem skolēniem ļauj uz dzīvi paskatīties mazliet savādāk.

 

„Skolēni priecājas, ka viņiem ir dota šāda iespēja. Bērni psihologu apmeklē kopā ar vecākiem, individuāli, kā arī speciālists runā ar visu klasi. Tas palīdz bērniem sakārtot savu domāšanu, uztveri, paskatīties uz dzīvi no dažādiem skatupunktiem un atvieglo problēmu risināšanu," domā Trikātas pamatskolas direktore Ligita Šaicāne. Direktore secina, ka mūsdienās bērnam dzīvot nav viegli.

 

Devītklasniecēm Anitai un Lienei par psihologu ir mazliet savādāks priekšstats. Pusaudzes labprātāk savas problēmas risina ar draudzenēm, tāpēc nestādās priekšā kādi cilvēki apmeklē šo speciālistu. "Pie psihologa iet tikai debili cilvēki," bilst Anita.

 

"Nezinu kur skolnieces guvušas šādu informāciju, to būtu interesanti uzzināt," prāto psiholoģe Inga Ruka, kas strādā ne tikai Trikātas pamatskolā, bet arī Palsmanes un Ozolu pamatskolā.

 

I. Ruka atklāj, ka vēl aizvien sabiedrībā valda nepilnīgs uzskats par to, kas ir psihologs. "Piesardzība pret vēl neiepazīto ir cilvēka dabiska reakcija, tomēr nav arī pamata nliegt to, kas nav iepazīts," uzskata psiholoģe.

 

Katrā vecumā cilvēkam problēmas ir dažādas, un pusaudži tās uztver saasināti, tāpēc I. Ruka priecājas, ka skolēni konsultācijas apmeklē arī kopā ar vecākiem.

 

Tiesa gan, meitenes speciālistu apmeklē biežāk nekā puiši. "Konsultācijās mācāmies sajust sevi, izprast savas jūtas, pieņemt tās. Arī asaras, kas dažkārt izlaužas, ir tikai veselīga emociju izpausme. Kur tad, lai tās paliek?," saka psiholoģe I. Ruka.

 

Speciāliste aicina atbrīvoties no stereotipa "Stiprie neraud". "Mācīsimies pieņemt sevi, priecāties un raudāt no sirds - tas ļaus dzīvot vieglāk!" mudina I. Ruka.

Izglītība