TVNET dod iespēju 108 skolēniem mācīties vēl labāk! Atsaucies!

Mūsu vidū ir daudz talantīgu bērnu, tomēr nereti viņu mācīšanās iespējas un zinātkāri apspiež viens teikums: "Mums nepietiek tam vairs naudas!" Mēs, TVNET, vēlamies dot iespēju 108 centīgiem bērniem mācīties labāk un lai viņu acīs no jauna dzirkstītu šī mācīšanās prieka liesmiņa!

 

"Man ļoti patīk zīmēt! Kad izaugšu, es vēlos kļūt par mākslinieci. Skolā mums ir zīmēšanas pulciņš, bet es tur neeju, jo mammai nav naudiņas, lai nopirktu papīru, otas, krītiņus un guašas. Mamma saka, lai es paciešos, gan pienāks laiks, kad varēšu iet ar draudzenēm uz pulciņu, bet es tik ļoti gribu jau tagad..." Alise, 8.gadi, dienās būs māksliniece.

 

"Diemžēl, mums vairs nepietika naudas jauna sporta tērpa iegādei, jo visi manis iekrātie līdzekļi aizgāja dārgo mācību grāmatu un darba burtnīcu iegādei. Bērnam nākas vingrot ar novalkātu sporta tērpu, kamēr uzradīsies kādi lieki līdzekļi... Tāpēc viņš neiet sporta skolā, kaut viņam ļoti patīk basketbols. Es saprotu, ka viņu apsaukā un izsmej, bet... ģimenei šobrīd ir primārākas vajadzības," Aināra mamma, bezdarbniece.

 

"Ziemās man skolā ir ļoti daudz draugu, bet, kad iesākas vasara - es palieku viens... Man vairs nav ar ko spēlēties, jo visiem zēniem ir riteņi. Sākumā es viņiem ar kājām skrēju līdzi, bet tad viņi mani apsmēja, un es vairāk tā nedaru. Tētim vairs nav darbiņa, tāpēc, man arī ritenis nebūs, jo nauda esot jākrāj rudenim, kad sāksies skola. Bet mamma mani mierina, kad izaugšu man būs kaut desmit riteņu. Jā, un tad es kļūšu par riteņbraucēju un visus draugus apdzīšu ar savu riteni!" Edgars, 6 gadi, sapņo kļūt par riteņbraucēju.

 

"Skolā daudzi bērni nespēj apgūt pilnvērtīgi mācību programmu, jo viņiem nav visas, skolai nepieciešamās lietas. Dažreiz pat pašas primitīvākās... Mēs, protams, esam draudzīgi un dalāmies, bet ir lietas, kuras sadalīt vairs nav mūsu spēkos. Tas ir briesmīgi, kad nākas noskatīties un apzinies, ka nav tavos spēkos palīdzēt," sākumskolas skolotāja Aina Lakstīte.

 

 

Tās ir tikai dažas pēc palīdzības saucošas balsis, bet, ja mēs ieklausāmies rūpīgāk, tad dzirdam par šo problēmu katrā skolā. Tas ir tik skumji, ka bērnam finansiālu apsvērumu dēļ nākas atteikties no pilnvērtīgu zināšanu apgūšanas vai kāda sava talanta izkopšanas. Vēl sāpīgāk ir apzināties, cik ļoti mazajam skolniekam sāp sirds, kad kāds par viņu smejas... Un, lai cik mīlošas nebūtu vecāku sirdis, viņu rocība ir par mazu, lai bērns spētu pilnvērtīgi mācīties!

 

 

Tāpēc neesi vienaldzīgs un raksti mums par kādu sev līdzās talantīgu bērnu, kam ļoti būtu nepieciešams šāds atbalsts. Iepazīstoties ar aprakstiem, mēs, TVNET, 108 bērniem dosim iespēju 100 latu vērtībā iegādāties sev skolai nepieciešamo, lai naudiņas pietiktu arī mazā talanta attīstībai. Akcijā aicinām iesaistīties vecākus, draugus, kaimiņus, skolotājus un citus tuvus līdzcilvēkus, kas par talantīgo bērnu pratīs pastāstīt vislabāk. Pieteikumā lūdzam pastāstīt par konkrētā bērniņa talantu, pamatojot, kāpēc tieši viņam ir nepieciešama mūsu palīdzība. Vēlama arī fotogrāfija, kurā redzam bērna talanta, zinātkāres un mācīties gribas atspoguļojumu.

 

 

Lūdzam noteikti arī norādīt: *bērna vecumu, mācību iestādes nosaukumu un klasi kurā bērns mācīsies; *nepieciešamo lietu sarakstu, kas nepieciešamas skolas gaitu uzsākšanai (grāmatas, rakstāmpiederumi, darba burtnīcas, skolas soma, penālis u.c.); *kā tiks izlietoti ietaupījumi uz skolas preču rēķina (kā tas palīdzēs attīstīt bērna talantu). *kontaktinformāciju (adresi, tālruņa numuru, mācības iestādes adresi). TVNET patur tiesības arī publicēt iesūtītos materiālus anonīmi, kā arī informācijas pārbaudīšanas vajadzības gadījumā, apciemot bērnus.

 

 

Pieteikumus sūtīt uz [email protected] līdz jūlija beigām.

Izglītība