Un atkal valcēnieši laureāti konkursā par jūru

Piektdien, 27. novembrī, Jūrmalā, Līvu akvaparkā, norisinājās 9. Starptautiskā vizuāli plastiskās mākslas konkursa "Es dzīvoju pie jūras" noslēgumu pasākums ar laureātu apbalvošanu.

 

Šajā svētku pasākumā bija uzaicināti piedalīties arī četri Valkas mākslas skolas audzēkņi - Laura Trence, Veronika Kuzmina, Artūrs Ruģelis un Margarita Rozinfelda.

Konkursu organizēja Jūrmalas mākslas skola sadarbībā ar Līvu akvaparku. Ik gadu konkurss ir saistīts ar jūru, šā gada tēma bija "Svinam svētkus kopā pie jūras". "Konkursa mērķis bija veicināt bērnos interesi par ekoloģiju, jūras daudzveidību un tās bagātībām, kā arī akcentēt Latvijas dabas vienreizīgumu un nacionālo kultūru daudzveidību," informē Valkas mākslas skolas pedagoģe Daiga Soloveiko. Audzēkņi konkursā varēja piedalīties ar dažādiem vizuālās mākslas darbiem - grafiku, gleznošanu un datorgrafiku.

Līdzīgi kā citus gadus, arī šogad Valkas mākslas skolas audzēkņi piedalījās diezgan kuplā skaitā. Savos gleznojumos izpaudās un konkursam sevi pieteica arī Rēzija Vabale, Rūdolfs Ģērmanis, Mairita Taimiņa, Valērija Juško, Jekaterina Rauženberga, Gunārs Niedre, Jegors Kaļiņins, Angelina Pjatkovskaja, Marija Roze, Karīna Kurpniece, Evita Spārberga, Artūrs Ruģelis, Dita Ikšele, Vilhelms Bavins, Krista Dimiņa, Līva Grēta Podniece, Rita Sobraka, Linda Līga Pulla, Rēzija Ķīkule un Oskars Švalbe. Pavisam no Valkas mākslas skolas konkursā piedalījās 23 audzēkņu darbi, kas tapa skolotājas Gundas Sīmanes vadībā.

Izglītība