Universitātes Valkas filiāle gatavojas paplašināt piedāvājumu 1

Studentu kļuvis mazāk

Šogad dažās Vidzemes rajonos izveidotajās augstskolu filiālēs ir iestājušies mazāk studentu kā iepriekšējā gadā. Arī Latvijas Universitātes Valkas filiālē atsevišķu programmu apguvē nav izdevies nokomplektēt pilnu grupu, kaut kopumā, kā apliecina filiāles vadītāji, studentu skaits būtiski nav mainījies.

 

Strādājošiem izdevīgāk studēt ValkāFiliāles direktore Unda Ozoliņa atzīst, ka izmaiņas studentu skaita ziņā ir, jo tagad pilsētā un tās apkārtnē liela daļa strādājošo, kuriem darbā obligāta prasība bija augstākā izglītība, to ir ieguvusi.

 

 

"Kādreiz katrā grupā bija 60 cilvēku. Šogad mēs vairāk piedāvājam maģistra un bakalaura programmu apguvi. Studēt tās vai ne, tā ir katra brīva izvēle.

 

Vēl esam novērojuši, ka par kādu noteiktu programmu interese nav katru gadu. Lai optimāli apmierinātu sabiedrības intereses, perspektīvā veiksim aptauju, kādas zinības mūsu novada cilvēki vēlas studēt," stāsta U. Ozoliņa.

 

Universitātes Valkas filiāles studiju metodiķe Laila Ontensone uzskata, ka studentu skaits palielināsies. "Arvien vairāk cilvēku sāk rēķināt, ka tuvāk dzīvesvietai ir izdevīgāk studēt.

 

 

Kaut arī mācību maksa ir tāda pati, kā studējot Rīgā, atkrīt transporta un visi pārējie izdevumi, kas rodas, atrodoties tālu no mājām. Studentu skaits būtu lielāks, ja mēs spētu apmierināt visu pieprasījumu. Daudzi vēlas studēt juridiskās zinātnes, bet diemžēl par to vēl neesam varējuši vienoties ar Universitātes juridisko fakultāti," skaidro L. Ontensone.

Mācību kvalitāte nav zemākaTāpat kā Universitātē Rīgā, arī Valkas filiālē studentiem ir iespēja iekļūt budžeta grupā. Piemēram, māszinību kursā vairākas medicīnas māsas studē budžeta grupā.

 

Vasarā, kad filiāle aicināja pieteikties studentus, "Ziemeļlatvijas" portāla komentāros parādījās replikas, ka Valkā tik un tā nav vērts studēt, jo Rīgā studiju līmenis ir augstāks.L. Ontensone tam nepiekrīt. "Mēs uz Valku aicinām to pašus pasniedzējus, kuri māca studentus Universitātē," saka L. Ontensone.

 

Vēl ir tāds fakts, ka Valkas filiāli studijām izvēlas tikai nedaudz vidusskolas absolventu. Studentu vairākums ir strādājošie. L. Ontensone to izskaidro ar jauniešu vēlmi pēc skolas ātrāk izjust lielo dzīvi un tās iespējas.

 

 

Līdzīgi izsakās arī Valkas ģimnāzijas absolvente, Latvijas Universitātes Sociālo zinību fakultātes studente Benita Aržanova. "Rīga tomēr ir galvaspilsēta. Te ir vairāk iespēju atrast savām interesēm atbilstošu augstskolu. Turklāt te ir daudz lielāks piedāvāto studiju programmu skaits. Valkā šajā ziņā izvēle ir ierobežota," saka B. Aržanova.

 

Savukārt otras augstākās mācību iestādes - Starptautiskās praktiskās psiholoģijas augstskolas filiāle Valkā patiesībā ir beigusi pastāvēt. Palikušā 5. kursa studenti tagad pabeigt pēdējo mācību gadu brauc uz Rīgu. Augstskolas studente Inga Boša apliecina, ka tagad studēt kļuvis neizdevīgāk, jo jābraukā.

 

 

"Neko sīkāk mums neviens par iemesliem izmaiņās nepaskaidro," saka I. Boša. Valkas domes Izglītības nodaļas vadītāja Līga Veinberga stāsta, ka augstskolas vadība paziņojusi - turpināt filiāles darbu Valkā kļuvis neizdevīgi.

Komentāri 1

Viktors

Tiem, kuriem jau ir ģimenes, vai arī vecums tāds, ka klātienē studēt "ir nepieklājīgi" tāda iespēja studēt savā dzīves vietā ir ļoti labs variants. Bet jaunībā tiešām gribas izbaudīt "lielo dzīves elpu". Tajā tiešām ir kaut kāda "odziņa", ja tu studē galvaspilsētā, kur pavadi tos 4 vai vairāk gadus. Par studijām ārzemēs nemaz nerunājot!

pirms 12 gadiem, 2008.10.22 15:03

Izglītība