Uz Smiltenes skolām dosies ministre 9

Ceturtdien, 7, janvārī, Smiltenē darba vizītē plāno ierasties izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe. Ministre dosies uz Profesionālo vidusskolu un tehnikumu, kur uzklausīs abu kolektīvu viedokli saistībā ar skolu plānoto optimizāciju.

 

"Ziemeļlatvija" jau rakstīja, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) plāno Smiltenē izveidot vienu profesionālās izglītības iestādi, apvienojot Smiltenes Profesionālo vidusskolu un tehnikumu. Abas skolas atrodas ministrijas pakļautībā.

Lai informētu par gaidāmo optimizāciju, ar Smiltenes novada deputātiem domes sēdē vecā gada nogalē tikās Profesionālās vidusskolas direktors Dainis Moruzs. Sēdē piedalījās arī vairāki skolas pedagogi un administrācijas pārstāvji.

 

Cer uz deputātu sapratni"Deputātu viedoklis bija ļoti pozitīvs. Viņi uzklausīja, un, domāju, arī saprata mūsu problēmu," pēc sēdes "Ziemeļlatvijai" atzina D. Moruzs.

Saskaņā ar IZM profesionālo skolu optimizācijas pamatnostādnēm Smiltenes Profesionālo vidusskolu un tehnikumu plānots apvienot, izveidojot vienu skolu ar vienotu administrāciju un vienotu jaunizveidotā kompleksa apsaimniekošanu, tai skaitā vienotu bibliotēku, dienesta viesnīcu, ēdināšanas bloku un sadzīves infrastruktūru.

 

Tehnikums saglabātu četras līdzšinējās programmas - ēdināšanas, viesnīcu un lauku tūrisma pakalpojumus un veterinārmedicīnu. Savukārt Profesionālajai vidusskolai šajā dokumentā nav palikusi neviena no tās piedāvātajām programmām: ne celtniecības un ceļu būves mašīnu mehāniķis, ko citur Latvijā nemāca, ne automehāniķis. Tā vietā parādās ceļu tehniķis.

IZM speciālisti skaidrojuši, ka ceļu tehniķa parādīšanās dokumentā ir tehniska kļūda. "Diemžēl šī kļūme līdz šodienai izlasāma optimizācijas programmā," deputātiem skaidroja D. Moruzs.

 

Izskatās pēc pievienošanasDomnieki sēdē pauda viedokli, ka abas profesionālās skolas ir novada goda lieta un tās ir jāsaglabā un jāattīsta.

"Tas izskatās vairāk pēc pievienošanas, nevis apvienošanas. Tehnikumam paliek gandrīz viss, bet Profesionālajai vidusskolai - kapeikas," noklausoties D. Moruza sniegto informāciju, secina deputāts Gatis Krūmiņš.

"Gribam dzirdēt skaidrojumu, kāds ir ekonomiskais ieguvums no tādas apvienošanas. Diemžēl šādu pamatojumu neesam saņēmuši," uzsver D. Moruzs.

Komentāri 9

B

Ļoti labi, ka deputāti arī saprot un atbalsta, ka šīs skolas ir ļoti dažādas un ka tās tā vienkārši apvienot nevar.

pirms 11 gadiem, 2010.01.05 10:20

Nu ja

Es PAR profesionālo vidusskolu! Tāda vienīgā Latvijā. Ceļus taču vajadzēs arī nākotnē!
Nevar likvidēt un apvienot - tas tāpat ir vienu likvidēt! Pēc gadiem vajadzēs, krīze nebūs mūžīga, tad izrādīsies tieši kā ar bērnudārziem. Tos arī masveidā likvidēja, bet nu stāv rindā no dzimšanas brīža un nevar iekšā tikt. Nojaukt ir tik viegli. Uzcēluši gan neesam pilnīgi neko, izņemot Smiltenes bērnudārzu. Turaties - profenīt!!

pirms 11 gadiem, 2010.01.05 11:04

Mamma

turēšu par jums īkšķi automehāniķi un ceļinieki.

pirms 11 gadiem, 2010.01.05 11:05

vasilits

А зачем нам профессионалы?За чем нам строители ,сварщики ,дорожники. Вон сколько придурков (юристов и прочих специалистов) А дорожников СПЕЦИАЛИСТОВ заменить на (специалистов по туризму) Маразм полнейший. Кто будет вытягивать страну из болота? Валкское отделение партии Осипова полностью на стороне учащихся и преподавателей проф. тех. школы.Стране нужны не(КОКЕ) а нормальные, знающие свое дело мастера.

pirms 11 gadiem, 2010.01.05 15:12

Miza

Skolas jau varbuutt, ka var apvienot, bet ne jau samazinaat programmu skaitu.
Izskataas, ka tehnikums turpinaas razhot nevienam nevajadziigos " viesnīcu un lauku tūrisma" speciaalistus. Vai tad nepietiek, ka te pat kaiminjos, Priekuljos taadus gatavo, arii Valmieras skolaas taadus "speciaalistus" gatavo. Laikam jau ekonomiski izdeviigas taas programmas ir. Mazi ieguldiijumi izgliitiibai.
Noveelu izturiibu Smiltenes " profenei".

pirms 11 gadiem, 2010.01.05 17:46

Liepa

Profenē nemāca ceļu būvētājus. Nevajag mētāties ar vārdiem. Neviens no profenes beidzējiem ceļus nebūvē, viņus māca remontēt ceļu tehniku. Nebrīnos, ka viņi pat nezina cik ceļš ir plats.

pirms 11 gadiem, 2010.01.05 20:26

īgņa

Pēc principa, kurš skaļāk brēc, tam taisnība...

pirms 11 gadiem, 2010.01.05 22:34

xxx

Liepa laikam domā, ka ceļus būvē ar mīklas rulli, kuru nevajag remontēt.

pirms 11 gadiem, 2010.01.06 09:20

Izglītība