Uzmundrina slimnīcas pacientus

Arī pirms šiem Ziemassvētkiem Vidzemes slimnīcas bērnu nodaļas pacientus Valmierā apciemoja Smiltenes ģimnāzijas vecāko klašu audzēkņi.

 

Pērn tradīciju aizsāka ģimnāzijas tagadējā 11.a klase un klases audzinātāja Inga Savicka. Šoziem viņiem piepulcējās vēl citi brīvprātīgie no 9. - 12. klases. Uz slimnīcu šo pirmdien aizbrauca vairāk nekā 30 jauniešu.

"Tas bija ļoti jauks pasākums. Radās Ziemassvētku sajūta, ka esi pielicis savu roku, lai mazajiem bērniem būtu labāk un viņiem rastos prieks," teic Maija Gavare no 11.a klases.Smiltenes ģimnāzisti nopirka piparkūku mīklu, ciema kukulim aizveda skolas mājturības kabinetā pašu izceptas piparkūkas, rādīja pašu iestudētu ludziņu un dziedāja Ziemassvētku dziesmas. Rūpes par šā pasākuma sagatavošanu uzņēmās 11.a klases skolniece Beāte Balode un skolotāja I. Savicka.

Maija stāsta, ka šoreiz izvēlētas priecīgākas Ziemassvētku dziesmas gaišākam svētku noskaņojumam, jo pērn repertuārs saraudinājis mazo bērnu mammas un arī dažu labu pacientu. Šā mēneša nogalē slimnīcā ārstējas vēl vairāk mazu bērnu, nekā pērn.

Viesošanos Vidzemes slimnīcā Smiltenes ģimnāzijas audzēkņi aizvadītajā ziemā aizsāka pēc savas audzinātājas iniciatīvas, bez ārstniecības iestādes uzaicinājuma. "Šogad bija doma nebraukt, bet bērni paši ierosināja, ka vajadzētu. Tas ir labi, jo šāda labdarības akcija māca viņiem dot, ne tikai ņemt," domā I. Savicka.

Izglītība