Uzsākta Valkas mākslas skolas rekonstrukcija 4

Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta programmas „Pārrobežu sadarbība" apakšprojekta „Valkas un Valgas pilsētu kopējās mākslas vides attīstība" ietvaros ir uzsākti Valkas mākslas skolas rekonstrukcijas darbi.

Tos veic būvfirma SIA „Ekers", kas izsludinātajā atklātajā konkursā par ēkas rekonstrukcijas darbu veikšanu bija iesniegusi vislētāko piedāvājumu. Skolas rekonstrukcijas laikā mācību process skolēniem netiek traucēts, jo visas nodarbības līdz pat mācību gada noslēgumam notiks turpat blakus esošajā ēkā, Beverīnas ielā 3. mākslas skolas renovācijas darbi jāpabeidz līdz jaunā mācību gada sākumam, lai 1.septembrī skolēni var uzsākt mācības jau rekonstruētajā ēkā.

Tā kā Valgas pilsētai nav savas mākslas skolas, Valkas mākslas skola tiks rekonstruēta kā abu dvīņu pilsētu mākslas un kultūrizglītības centrs. Mākslas skolas rekonstrukcijas rezultātā skola iegūs jaunu piebūvi, plašākas telpas ar izstāžu zāli un labiekārtotu iekšpagalmu, kas Valgas bērniem dos vēl lielākas iespējas apmeklēt Valkas mākslas skolu.

Pēc ieejas pārbūves, iestāde būs pieejama arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Tāpat tiks izbūvēta siltumtrase un siltummezgli, apkures un vēdināšanas sistēma, ūdensvads un kanalizācija, elektroietaises, elektroapgaismojums ugunsgrēka un apsardzes signalizācijai, veikta teritorijas labiekārtošana un citi darbi.

Laika apstākļu dēļ, darbi tika iesākti ne tādā secībā, kā bija sākotnēji plānots. Tika pārmainīti kalendārie grafiki un sākts ar iekšdarbiem. Laikam kļūstot siltākam, varēs uzsākt piebūves celtniecību un veikt citus āra darbus. Regulāri, vismaz reizi mēnesī notiek arī celtnieku, arhitekta un novada domes pārstāvju tikšanās, lai pārrunātu visas aktualitātes, rastu atbildes uz visiem jautājumiem, kas radušies darbu gaitā, vienotos par nepieciešamajām izmaiņām vai papildinājumiem projektā.

Jau ziņots, ka projekts „Valkas un Valgas pilsētu kopējās mākslas vides attīstība" ir sadalīts 3 aktivitātēs: projekta koordinēšana un mārketings, Valkas mākslas skolas rekonstrukcija, mākslas un kultūras izglītības pasākumi. Projekta īstenošanas ilgums ir 18 mēneši, kopējās izmaksas ir EUR 570600,- (no tām EUR 485010,- ir programmas līdzfinansējums, bet EUR 85590,- ir Valkas un Valgas pašvaldību finansējums).

Komentāri 4

vasilits

А почему не Валкская фирма делает ремонт? Дешево ,не значит выгодно.Детский садик начали ремонтировать одни ,а заканчивали другие.

pirms 11 gadiem, 2010.01.31 13:43

to vasilits

Redzi vasilit, Latvijā ir spēkā tāds likums "Publisko iepirkumu likums" un citi normatīvie akti, kuri regulē iepirkuma procedūru. Bet ar savu jautājumu labāk griezies pie Zariņa kunga, jo viņš pirms novada vēlēšanām "gudri" spriedelēja par iepirkumiem.

pirms 11 gadiem, 2010.01.31 19:06

vasilits

Вообще то я знаю о законе. Только ,понимаете какая тут история. Есть смета по нулям,а все ,что ниже этого то связано с преступностью . Отмывка денег и т. д. Это Вам скажет любой грамотный прораб. Это раз . Два ,это то ,что налоги уйдут в другой город и рабочие будут не наши.И я знаю твердо,поскольку занимаюсь строительством,что меньше чем местные дать не возможно. Только если нарушать закон.

pirms 11 gadiem, 2010.01.31 21:19

putnuverotajs

Man nezin kāpēc šķiet , ka tas kuru parametru iestrādā iepirkumā, kā noteicošo ir atkarīgs no pasūtītāja. Protams tā var vūt arī zemākā cena. Es gan domāju , ka prātīgāk būtu iestrādāt "saimnieciski izdevīgāko piedāvājumu" un tad pašu lētāko un pašu dārgāko uzrez metam "misenē" un nevērtējam. No atlikušajiem piedāvājumiem vērtējam kurš tad mums , kā pasūtītājiem ir izdevīgs ne tikai "pirkšanas brīdī" , bet arī ekspluotācijas laikā.
Piekrītu vasilits teiktajam, ja ir lētāk, kā vietējiem, tad īpaši cītīgi jāizpēta kurās pozīcijās un kas tieši ir lētāk .
Bet lai nu paliek , skatamies uz priekšu. Mums , kā pasūtītājiem ir pašiem jāseko lai viss atbilstu tāmēm un projektiem un vispār būtu labi ja uzraudzīšanā ņemtu dalību nākamais mājas apsaimniekotājs , saimnieks , vai viņa intereses aizstāvošs pārstāvis , kas prot lasīt rasējumus, pārvalda tehnoloģijas un pazīst celtniecības un apdares materiālus. Varbūt Vasilits ar savām zināšanām par būvniecību, likumdošanu un vispār kā ir pareizi , varētu rast savai enerģijai vektoru un uzraudzīt tos "nevietējos" .
Tas ir jauki , ka Valkas un Valgas bērni un jaunieši , kopā apgūs krāsu apli, zelta griezumu, kompozīciju un citas mākslinieku burvju nūjiņas.

pirms 11 gadiem, 2010.01.31 22:51

Izglītība