Vai matemātika kļūs par bubuli? 17

Vairākos masu medijos ir parādījušās ziņas, ka šogad Valsts izglītības satura centrā devītklasniekiem sastādītie uzdevumi eksāmenam matemātikā bijuši pārlieku sarežģīti. Tādēļ liela daļa pamatskolas beidzēju pārbaudījumu nav nokārtojusi.

Kā ziņo LETA, kādā Tukuma novada skolā eksāmenu matemātikā sekmīgi nav nokārtojis neviens skolēns. Izkritušo skaits salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem palielinājies arī citās mācību iestādēs.

Daudz ko neesot sapratušiPirmo reizi pārbaudījumā sekmīgu novērtējumu nav ieguvuši arī pāris skolēnu Valkas ģimnāzijā. Mācību iestādē satiktie bijušie devītklasnieki "Ziemeļlatvijai" atzina, ka uzdevumos daudz kas nav bijis saprotams. "Man uzdevumi šķita ļoti grūti.

Mācību semestros man atzīme šajā priekšmetā bija pieci, bet eksāmenā dabūju četras balles. Es daudz ko nesapratu. Vissarežģītāk bija atrisināt teksta uzdevumus. Grūti bija izvēlēties formulu darbību risināšanai," atzīst Emīls Pauders.

Tam, ka tikt galā ar uzdevumiem bija ļoti grūti, piekrīt arī Emīla klasesbiedrs Krišs Ozoliņš. "It kā jau atrisināju visus uzdevumus, bet daži iznākumi nebija pareizi. Kādi divi uzdevumi bija ievērojami grūtāki par mācību laikā rēķinātajiem," saka K. Ozoliņš. Savukārt Madara Zīle uzskata, ka kopumā pārbaudījums nav bijis pārlieku grūts, tikai daži uzdevumi bijuši ļoti sarežģīti. Viņa nav tikusi galā ar vienu teksta uzdevumu.

Visu pārdzīvoto satraukumu gan esot kompensējis izlaidums, kas bijis īpaši saviļņojošs un ilgi palikšot atmiņā. Krišs un Madara pastāsta, ka scenāriju veidojuši paši skolēni un pirmo reizi beidzēju uznāciens iestudēts deju solī.

Pārspīlējumu nav bijisĢimnāzijas direktores vietniece mācību darbā Gunita Gindra atzīst, ka kopumā rezultāti eksāmenā nav sagādājuši lielu pārsteigumu. "Tie, kas sekmīgi mācījās visu gadu, līdzīgu vērtējumu ieguva arī gala pārbaudījumā.

Protams, eksāmens rada arī psiholoģisku spriedzi, tādēļ ir skolēni, kas tajā ieguvuši par vienu balli zemāku vērtējumu kā mācību gadā. Jāievēro arī tas faktors, ka tas bija pats pēdējais pārbaudījums un bērni jau bija patērējuši daudz enerģijas, gatavojoties iepriekšējiem eksāmeniem. To, vai uzdevumi tiešām bija pārlieku grūti, vēl izvērtēs izglītības vadošie speciālisti un rezultātus uzzināsim vēlāk," saka G. Gindra.

Ģimnāzijas matemātikas skolotāja Viola Levina, kura piedalījās pārbaudes darbu labošanā, uzskata, ka uzdevumi bija nedaudz grūtāki kā iepriekšējos gados, bet, ja vērtē rezultātus, tad tie ir līdzsvarā ar atzīmēm mācību gada laikā.

"Ja dzird runājam, ka uzdevumu bijuši piņķerīgi, tad jāatceras, ka matemātika vispār ir piņķerīgs priekšmets, kurā neko nevar izrēķināt, ja nedomā līdzi. Es nedomāju, ka uzdevumu sastādītāji ir pārcentušies. Eksāmenā bija tikai tās lietas, kuras vajadzēs zināt, turpinot izglītību," apliecina V. Levina.

Valkas pamatskolā eksāmenu nav nokārtojuši pieci skolēni. Skolotāja Vēsma Galgāne gan piebilst, ka šie bērni nav bijuši sekmīgi arī visa gada laikā. Viens skolēns ieguvis astoņas balles, bet trīs - septiņas. "Tā kā bērni mācījās visu gadu, tādu novērtējumu viņi arī ieguva eksāmenā," saka V. Galgāne.

Valkas novada Izglītības pārvaldes vadītāja Dzintra Auzāne informē, ka novada skolās eksāmenu kārtoja 81 skolēns, no kuriem nedaudz vairāk par 10 procentiem nav ieguvuši sekmīgu vērtējumu. "Kopumā aina ir tāda pati kā iepriekšējos gados. Daži pārbaudījumā ieguvuši augstāku balli nekā gadā, citi par vienu mazāk," secina Dz. Auzāne.

Komentāri 17

ai

Ģimnāzijā un nesekmīgi!Kas tad tā par ģimnāziju?Ar steigu jāmaina skolas nosaukums!

pirms 10 gadiem, 2010.06.19 10:41

ass

Bet varbūt vajadzētu ieskaidrot saviem bērniem, ka ir jāmācās? Neviens vēl neko nav iemācījies ar grāmatu pagalvī guļot. Ģimnāzijā skolotāji dara visu iespējamo, skolēniem ir iespēja aogūt to, ko nezina, tikai cik to bērniņi izmanto, ja paliek viņu pašu un VECĀKU ziņā.
Protams arī pamatskolas skolotāji nav peļami.

pirms 10 gadiem, 2010.06.19 10:56

inl

ko jūs tur gruzās, ejat paši mācaties, atradušies lielie naži.

pirms 10 gadiem, 2010.06.19 11:22

Agnese

skolotāji necenšas lai visi saprastu.vievreiz iziet cauri,pats vainīgs ja nesaprati.Debīls,'meklē privātskolotāju.LABI TIEM ,KAS DZIMUŠI MATEMĀTIĶI!

pirms 10 gadiem, 2010.06.19 13:34

Agnese

skolotāji necenšas lai visi saprastu.vievreiz iziet cauri,pats vainīgs ja nesaprati.Debīls,'meklē privātskolotāju.LABI TIEM ,KAS DZIMUŠI MATEMĀTIĶI!

pirms 10 gadiem, 2010.06.19 13:34

Agnese

skolotāji necenšas lai visi saprastu.vievreiz iziet cauri,pats vainīgs ja nesaprati.Debīls,'meklē privātskolotāju.LABI TIEM ,KAS DZIMUŠI MATEMĀTIĶI!

pirms 10 gadiem, 2010.06.19 13:34

Anonīms

Tas, ka ģimnāzijā ir kāds nesekmīgs uzreiz nav faktors, ka jāmaina nosaukums. Tad jau mainīsim visām skolām nosaukumus, jo cik zinu, tad ģimnāzija nav vienīgā, kurā ir kāds nesekmīgs skolēns.

pirms 10 gadiem, 2010.06.19 16:49

fire

Mācīties vajag pašam arī, nevis brēkt ka skolotāji vainīgi. Jaunie palikuši slinki, gaida ka iedos gatavu visu! Ja nav tagad un uzreiz, tad necenšās.

pirms 10 gadiem, 2010.06.19 19:01

Pēē

Skolotāji jānomaina. Pārsvarā tiem, kas nesaprot matemātiku, neviens arī nepaskaidro, jo tas ir pārāk sarežģīti. Pie mums jau pat tiem, kas saprot vairs neko nepaskaidro. Skolotāji ir izlaidušies. Kur viņi skatījās, ka bērns deviņus gadus nemācēja rēķināt.

pirms 10 gadiem, 2010.06.19 22:27

ass

Ko nu muldat, ka skolotāji neskaidro? Vai pats pajautāji, ja nesaproti? Mani bērni mācās abās skolās un neviens nav saskāries ar to, ka skolotāja nepaskaidro, ja jautā. NEviena konsultācija nav atteikta, ja vien pats gribi ko mainīt!!!

pirms 10 gadiem, 2010.06.20 08:52

nu ja

Īpatnēja tā Valkas ģimnāzija ir! Nesekmīgie, un uz proģimnāziju uzņem visus, kas nāk. Vienalga kādas viņam sekmes!

pirms 10 gadiem, 2010.06.20 09:22

Olga

Piekrītu tam,ka vidusskolā,kur nu vēl ģimnāzijā, nedrīkst uzņemt skolēnus ar nepietiekamu vērtējumu!Degradējas!

pirms 10 gadiem, 2010.06.20 13:37

Tiešām

Piekrītu ķertajam skolotājam un Agnesei. Skolotājam atļauts strādāt vairākas slodzes, un ... tie drāž no skolas uz skolu, tāpēc nav vaļas piestrādāt kārtīgi pie sava priekšmeta. Atzīmes jāliek regulāri , kontroldarbi arī, nevar būt vērtējumā nekādi NI!! Bērniem mazajās klasēs jāsāk likt vērtējums ar atzīmēm, lai mācās izvērtēt savas zināšanas, nevis kā tagad, 1. 2. 3. klasē notiek pilnīga nonivilēšana un demagoģijas dzīšana. Bērni no mazām dienām jāmāca orientēties savās zināšanās un to pakāpē (līmenī).
.

pirms 10 gadiem, 2010.06.21 09:11

exs

Taa taaa , dir..eji te daudz komentaaros. A juus pat nezinaat to ka piemeeram Microsoft eksaameni tiek veidoti taa lai 80 procentu obligaati izkristu un nav nekaads briinums ka jo mazaak izglitotu latvieshu jo labaak oku..tam tikt ar taadu tautu galaa

pirms 10 gadiem, 2010.06.28 22:52

exs

skoleeniem ir jaapaarbauda eksaamenos zinaasanas nevis jaarisina atjautiibas uzdevumi

pirms 10 gadiem, 2010.06.28 23:56

Izglītība