Valcēnieši un smiltenieši cīnīsies par LU Fonda stipendijām pirmkursniekiem

Uz Latvijas Universitātes (LU) Fonda stipendiju „Ceļamaize 2010 un M.M.V. Petkevičs stipendija" 2.kārtā cīņu turpina arī trīs Smiltenes ģimnāzijas abiturienti un trīs Valkas ģimnāzijas abiturienti. Intervijas klātienē notiks 29.aprīlī plkst.16 Valmierā (Valmieras pilsētas pašvaldībā).

LU Fonda stipendija paredzēta perspektīviem un zinātkāriem topošajiem studentiem, kuriem ir nepietiekams finansējums studiju nodrošināšanai, bet možs prāts un skaidra nākotnes vīzija, kuri ir sabiedriski aktīvi un centīgi mācībās. Stipendijas apjoms ir 1500 lati.

Pēc pirmās kārtas pārvarēšanas, kurā komisija neklātienē vērtēja pretendenta sasniegumus, skatīja rekomendācijas, sociālo stāvokli un vidējo atzīmi, cīņu par stipendijām turpina labākie 148 jaunieši no visas Latvijas.

Komisijas sastāvā: komisijas priekšsēdētājs Ojārs Judrups, LU Akadēmiskā departamenta direktors, komisijas priekšsēdētāja vietniece Māra Vikmane, LU Bioloģijas fakultātes docente, komisijas locekļi: Laila Kundziņa (LU Fonda direktore), Rūta Krastiņa (M.M.V. Petkevičs LU novēlētā mantojuma pārvaldniece), Zigrīda Grīnhofa (mecenātes A.Čakste-Rollins pārstāve), Māris Kļaviņš (LU profesors), Ilze Kuzmina („Latvijas Avīzes" pārstāve), Māra Kozuliņa („Radio Naba" pārstāve), Miks Muižarājs („Radio Naba" pārstāvis), Maija Demitere (LU Studentu padomes pārstāve), Kaspars Mednis (LU Studentu padomes pārstāvis).

Intervijas ar pretendentiem notikušas jau Zemgalē, Kurzemē, Rīgā un Latgalē, savukārt 29.aprīlī intervijas notiks Madonā (Madonas Valsts ģimnāzijā plkst.10.30) un Valmierā (Valmieras pilsētas pašvaldībā plkst.16.00).

Stipendijas ieguvēji 2010./2011.gadam tiks paziņoti 19.maijā.

Pērn, LU jubilejas gadā, LU Fonda stipendiju ieguva Valkas ģimnāzijas absolventes Dita Kalniņa (studē LU Ekonomikas un vadības fakultātē) un Kristīne Plūmīte (studē LU Sociālo Zinātņu fakultātē).

Informācija par LU Fondu:

Nodibinājums LU Fonds darbojas kopš 2004.gada un ir respektabla mecenātisma organizācija, kura rūpējas par izciliem, centīgiem (arī ar nepietiekamu materiālo nodrošinājumu) studentiem, maģistrantiem, doktorantiem, pedagogiem, zinātniekiem un ar izciliem izglītības, zinātnes un kultūras darbiniekiem sadarbībā ar izglītību atbalstošiem mecenātiem un partneriem.

Izglītība