Valcēniete – trešā labākā bioloģe Latvijā 9

Valsts bioloģijas olimpiādē 11. klasēm Valkas ģimnāzijas skolniece Daina Pētersone izcīnīja bronzas medaļu. Viņa nepiedalījās noslēguma pasākumā Rīgā, tāpēc balvas saņēma otrdien, skanot vētrainiem klases biedru aplausiem.

 

"Apbrīnojamas darbaspējas un bioloģijas kā mācību priekšmeta mīlestība. Viņas sasniegumi veidojās pakāpeniski. Interesanti, ka šajā olimpiādē viņa vinnēja savu bijušo klasesbiedru, kuram kādreiz veicās labāk, bet tagad viņš mācās citviet," priecājas Dainas skolotāja Vitālija Voliņa. Viņai ir pamats lepoties ar saviem audzēkņiem.

 

 

Daina atzīst, ka viņai bioloģija patīk kopš bērnības, jo īpaši tās medicīniskā daļa. Jauniete vēl nav izlēmusi, kur mācīsies, taču, visticamāk, ka viņas studijas būs saistītas ar medicīnu. D. Pētersonei patīk arī ķīmija un tehniskā grafika, taču viņa cenšas vienlīdz labā līmenī uzturēt sekmes visos priekšmetos. Tas izdodas.

 

Jautāta par olimpiādes norisi, Daina atbild, ka šogad nebija ļoti liela konkurence, jo vienpadsmitie uzrādīja diezgan sliktus rezultātus rajonu olimpiādēs. No visas valsts finālā bija tikai 23 dalībnieki. Divpadsmito un devīto bijis ļoti daudz. Jaunietei šī ir jau trešā bioloģijas olimpiāde valsts līmenī.

 

Valsts olimpiāde notiek trīs dienas. "Pirmā bija teorijas diena, kurā vajadzēja izpildīt testu, tam sekoja atsevišķu uzdevumu bloki," atceras Daina. Savukārt otrajā dienā bija jāizstrādā četri praktiskie darbi. Divi no tiem bija saistīti ar preparēšanu. Trešā bija olimpiādes noslēguma diena ar apbalvošanas ceremoniju, bet tajā Daina nepiedalījās, tāpēc arī nezina pārējo dalībnieku rezultātus.

 

Jautāta, vai olimpiādē uzdotie jautājumi aptvēra bioloģijas stundās mācīto, Daina pasmaidīja un atbildēja, ka no skolas programmas tur bija gaužām maza daļiņa. Tai bija jāgatavojas īpaši. "Šī bija sarežģīta olimpiāde, un bez skolotājas palīdzības ne uz kādiem panākumiem nevar pat cerēt," uzskata jauniete. Daina kopā ar bioloģijas skolotāju nodarbojās pat vairākas stundas dienā. "Viņa mani sagatavoja un visu iemācīja," akcentē skolniece. V. Voliņa jebko protot tā izskaidrot, ka visiem tas ir saprotami.

 

Visvairāk Dainu bioloģijā interesē anatomija, fizioloģija un sistemātika un ģenētika. Viņa tic, ka cilvēces uzkrātās zināšanas ģenētikā cilvēkiem var ļoti palīdzēt viņu dzīves kvalitātes uzlabošanā, taču ar to izmantošanu jābūt ļoti saprātīgiem un piesardzīgiem.

 

Ģimnāzijas direktore Lilita Kreicberga priecājas ne tikai par Dainas un viņas skolotājas izcilo pasākumu, bet arī par skolnieces, iespējams, pavērto ceļu turpmākajām studijām. Direktore pastāstīja, ka Dainai dzimtā ir krievu valoda, taču viņai piemīt īpašs talants svešvalodu apguvē. "Pilnīgi piekrītu skolotājai Voliņai par jaunietes darbaspējām un godprātīgu attieksmi pret mācīšanos," lakoniski Dainu raksturo direktore.

Komentāri 9

absolvents

Jā, V.Voliņai ir pamats lepoties ar saviem audzēkņiem. Lai gan Valkas skolu absolvēju jau pirms 15 gadiem, vēl tagad daudz ko atceros no Viņas mācītajiem priekšmetiem, spēju izcelties ar savām anatomijas, bioloģijas, botānikas zināšanām dažādās kompānijās...

pirms 12 gadiem, 2009.02.06 09:53

Līga Bērziņa

sk. Voliņa ir īsts ZELTS!!
Labi, ka bērniem interesē viņas priekšmets un var sasniegt tik labus rezultātus :)

pirms 12 gadiem, 2009.02.06 09:58

@

Malači, prieks, par tiem, kas ceļ Valkas skolu prestižu!

pirms 12 gadiem, 2009.02.06 10:37

bijušais skolnieks

Prieks par sk. V.Voliņu apsveicu ar kartējo panākumu!

pirms 12 gadiem, 2009.02.06 11:40

pepe

So skolu absolveju pirms 22gadiem ,tad skolotaja V.Volina macija muziku,bet tagat pargajusi uz biologiju tas priece ,un vel tadi skolnieki MALACI !!!!!

pirms 12 gadiem, 2009.02.06 14:05

Absolvents

Pievienojos iepriekš teiktajam - vislielākā cieņa V.Voliņai!!!

pirms 12 gadiem, 2009.02.06 19:24

Gintars

Ja, atceros vel savu klases audzinataju un biploģijas skolotāju Voliņu ar prieku ;);)

pirms 12 gadiem, 2009.02.06 22:26

žačis

No Skolotājas Voliņas citātiem (pirms 15 gadiem atceros kā šodien)
1.Skolēns smaida(vai smejas) Voliņa- zobus rādīsi zobārstam
2. Voliņa paziņo par kontroldarbu, klasē visi grābj klades, lai vēl paspētu kaut ko apskatīt- Skolotāja- liekat vien nost, pered smertju ņenadišišsja :)
Bioloģija tik ļoti neinteresēja, bet skolotājai žetons

pirms 12 gadiem, 2009.02.07 22:21

Izglītība