Valcēnietei tik ļoti gribas redzēt Ēģipti

3. Starptautiskajā tēlotājmākslas un mūzikas konkursā "Saules krasts" arī šogad piedalījās Valkas mākslas skolas audzēkņi. Šā gada tēma bija "Ceļš".

Šoreiz no valcēniešiem vislabāk veicās 2. kursa audzēknei Montai Podniecei. Viņai - atzinības raksts. Pavisam no skolas konkursam savus darbus nosūtīja 15 audzēkņi."Montai pienākušais apbalvojums par darbu "Ceļš" mums bija pārsteigums. Jāpiebilst, ka konkursos viņai veicas jo īpaši. Patiesībā par to nav jābrīnās, jo Monta ir centīga, un tādus skolēnus veiksme apmeklē biežāk," meiteni raksturo skolotāja Gunda Sīmane.

 

 

Ceļā uz savu sapņu zemiJaunā māksliniece uzgleznojusi piramīdu, palmu, kalnus, ceļu, pati sevi un tas viss saulrietā. Tas patiešām bija viņas neklātienes ceļojums uz šo tālo un seno kultūras zemi. Vēl viņa ļoti vēlētos nokļūt Grieķijā, ja rastos šāda iespēja. Monta "Ziemeļlatvijai" atzina, ka šīs patiešām ir viņas sapņu zemes.Konkursu organizē Saulkrastu pilsētas dome ar Vidzemes Jūrmalas mūzikas un mākslas skolu un Latvijas mākslas skolu skolotāju asociāciju. Tajā ļauts piedalīties mākslas skolu un studiju audzēkņiem vecumā no sešiem līdz 16 gadiem.Šogad konkursa tēma ir emocionāli uzrunājusi vairāk nekā 400 bērnu un jauniešu no 38 Latvijas, Igaunijas un Lietuvas mākslas skolām. Jaunākajam dalībniekam ir tikai četri gadi, bet jauniešu darbos ceļš skatīts arī kā pasaules, laika, notikumu un cilvēku saskarsme, kā filosofisks jēdziens dzīvē, vēsturē un mākslā.Kopā gan mākslinieki, gan mūziķi"Saules krasts" kopš tā aizsākuma 2003. gadā ir Latvijā vienīgais konkurss, kurā vienā tēmā strādā gan mākslas, gan mūzikas skolu audzēkņi. Mūzikas jaunrades konkursam savu dalību pieteikuši 20 Latvijas un Igaunijas mūzikas skolu audzēkņi.Mākslas un mūzikas darbu vērtēšanā strādāja Starptautiskas žūrijas, kuru sastāvā ir Latvijā un Igaunijā pazīstami mākslinieki un komponisti - Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Uģis Auziņš, mākslas zinātnieks Valdis Kavacs, gleznotāja Maija Pīlāga, tekstilmākslinieks Vitolds Kucins, grafiķis Valevs Elerands, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmijas profesori, komponisti Romualds Kalsons, Selga Mence, Rīne Pajusāre un citi.

Izglītība