Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valcēnietes piedalās valsts mēroga konkursā

Piektdien, 16.martā Valmieras mākslas vidusskolā norisinājās Latvijas profesionālās ievirzes mākslas skolu un audzēkņu valsts konkurss kompozīcijā.

Piedalīties šādā valsts konkursā, kur tiekas labākie audzēkņi no Latvijas kuplās mākslas skolu saimes, katram audzēknim ir liela atbildība un izaicinājums. Valkas Mākslas skolu konkursā pārstāvēja trīs audzēknes, katra savā vecuma grupā - Sanda Līva Artemjeva, Rēzija Vabale un Marija Roze. Meitenes mācību darbā sevi ir pierādījušas kā labi disciplinētas un sekmīgas audzēknes.

Konkursā audzēkņiem trīs stundu laikā bija jāveic vairāki uzdevumi - gan melnbalta grafiska kompozīcija plaknē, gan krāsu kompozīcija plaknē, balta papīra plastika un divu toņu papīra plastika. Katrai vecuma grupai bija izstrādāti atsevišķi vērtēšanas kritēriji.

Paralēli konkursam katra skola veido ekspozīciju, kurā secīgi atspoguļo mācību priekšmeta - kompozīcija, metodiku visas izglītības programmas garumā un radošu pieeju demonstrējošus uzdevumus kādā no kompozīcijas apguves tēmām.

Mācību priekšmetu - kompozīcija Valkas Mākslas skolā pasniedz skolotāja Līva Doršs. Konkursa noslēgums un mācību priekšmeta - kompozīcija metodikas seminārs pedagogiem notiks 13.- 14.aprīlī Jēkabpils mākslas skolā.

Izglītība