Valcēnietim nākotnes taka izvēlēta

Valkas ģimnāzijas 12. klases audzēknis Roberts Fedosejevs Rīgā piedalījās vācu valodas valsts olimpiādē un ieguva otro vietu. Interesantākais, ka vācu valodu viņš apguva pašmācībā, skatoties kabeļtelevījas programmas kopš sešu gadu vecuma.

Pirmo kārtu rakstu darbos viņš pārvarēja jau janvārī. 14. martā bija runāšanas daļa, kurā piedalījās 22 dalībnieki no visiem Latvijas novadiem. Ģimnāzijā vācu valodu jaunietis mācījās tikai trīs gadus. "Skolā atlika vien pieslīpēt dažādas valodas nianses, pieklājīgas normas un citus sīkumus, ko bez pedagoģes Marutas Bērziņas palīdzības nevarētu viegli apgūt," stāsta Roberts. Stāsta par Valkas un Valgas attiecībāmJaunietis atzīst, ka sākotnēji runāšanas daļā bijis neliels uztraukums. Rakstīšanas sadaļā tam neesot iemesla, jo ir konkrēta tēma, kas jāiztirzā. "Sarunu daļa bija konstruēta tā, ka nevajadzēja atbildēt uz konkrētiem jautājumiem. Visu varēja formulēt saviem vārdiem. Tas ātri nomierināja, un man bija liels pluss," atzīst R. Fedosejevs. Tā bija iespēja ne tikai atbildēt, bet arī diskutēt ar komisijas dalībniekiem. Pavisam bija pieci tēmu bloki - visgrūtākā bijusi politika, kur jāzina konkrētas atbildes un noteikti termini, nevis vaļīgas parunāšanās. Roberts allaž ir interesējies par politiku, tāpēc viņam šie jautājumi sarežģījumus nesagādāja. Puisis par priekšrocību uzskata to, ka ir valcēnietis, jo tēmās par brīvo laiku un dabas aizsardzību varēja pamatīgi izvērsties par Valkas un Valgas attiecību aspektiem. Komisijā bija arīdzan skolotāji no Vācijas, un viņus tas ļoti ieinteresēja.

Studēs starptautiskās attiecībasJautāts par olimpiādes "taustāmajiem" rezultātiem, Roberts atbild, ka pēc medaļas uz Rīgu nevarēs doties, jo līdz 8. aprīlim ar ģimnāzistiem būs Vācijā tulka amatā. Apbalvošana paredzēta dienu iepriekš, taču medaļa jau nekur nezudīs. Roberts jau ir izvēlējies nākotnes taku - studēt starptautiskās attiecības. Tiesa, vēl nav izlemts, kurā augstskolā. Varbūt, ka tā būs Stradiņa universitāte Rīgā, bet iespējams, ka Erfurtes Universitāte Vācijā. Jaunietis jau ir pieteicies testam vācu valodas zināšanu pārbaudei, lai apliecinātu, ka spēj mācīties šajā valodā. Tiklīdz tests būs izpildīts, atliek sazināties ar universitāti un uzsākt studijas.

Izglītība