Valkā atklāj PII „Pasaciņa” renovētās telpas

Trešdien, 29.septembrī ar lentes griešanu, bērnu priekšnesumiem, apsveikumiem un laba vēlējumiem atklāja renovētās Valkas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes (PII) „Pasaciņa" telpas. Renovācijas darbi tika veikti Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) 3.1.4.3. aktivitātes „Pirmsskolas izglītības iestāžu infrastruktūras attīstība nacionālās un reģionālās nozīmes attīstības centros" ietvaros.

Telpu renovācijas darbi tika uzsākti jau jūlija sākumā un tos veica iepirkuma procedūrā uzvarējusī firma SIA „Valkas būvnieks". Atklājot telpas, iestādes vadītāja Laila Ozoliņa visiem klātesošajiem ar lielu prieku izrādīja renovēto aktu zāli, 1.stāva gaiteni, savu kabinetu un sporta zāli ēkas otrajā stāvā. „Īpašs prieks ir par jauno skatuvi aktu zālē, bet sporta nodarbībās vairs nebūs jāuztraucas par to, ka kāds bērns varētu paklupt uz nelīdzenās grīdas," stāsta L.Ozoliņa.

Valkas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Viesturs Zariņš izteica prieku un gandarījumu ne tikai par paveikto darbu, bet arī par to, ka tas ir ieguldījums mūsu nākotnē: „Katrs lats un katra darba stunda, ko ieguldām bērnos, padara dzīvi krāsaināku gan tiešā, gan pārnestā nozīmē.

Tiešā nozīmē tās ir krāsainās telpas, bet pārnestā nozīmē - bērnu krāsainie dzīves gadi būs vieta, kur pasmelties krāsas nākotnei. No novada domes nenāku ar lielu dāvanu, bet ar klusu solījumu, ka strādāsim pie tā, lai rastu finanšu līdzekļus ielas rekonstruēšanai līdz iestādei, izveidojot gājēju celiņu un apgaismojumu."

Valkas novada domes deputāte, Latvijas Bērnu fonda Valkas nodaļas vadītāja un Sociālā dienesta vadītāja Mārīte Magone bija sarūpējusi dažādas noderīgas dāvanas - dekoratīvu pakaramo, krāsaino aplikāciju papīru un darba burtnīcas, kā arī jaunu un greznu bērnu kleitiņu, ko varēs izmantot kādā svētku pasākumā jaunajā aktu zālē.

Savukārt deputāte Erna Pormeistere vadītājai dāvināja ziedošu Ķīnas rozi (hibisku). „Apskatot telpas redzēju, ka Jums ir šāda veida telpaugs, kas ir jau ļoti liels. Domāju, ka arī šī puķe iederēsies kādā no renovētajām telpām. Novēlu - lai visi labi justos, un lai šī puķe izaug tik pat liela, cik esošā vai pat vēl lielāka," savu vēlējumu izteica E.Pormeistere.

Jau ziņots, ka projekta kopējās izmaksas bija 37880 LVL, ERAF finansējums - 32198 LVL, valsts budžeta dotācija - 1136 LVL, bet Valkas novada domes līdzfinansējums - 4546 LVL.

Izglītība