Valkā atklās labiekārtoto specializētās pirmsskolas izglītības iestādes "Pumpuriņš" teritoriju

Šodien plkst.11 svinīgi atklās labiekārtoto Valkas pilsētas specializētās pirmsskolas izglītības iestādes (PII) "Pumpuriņš" teritoriju, aģentūru LETA informēja Valkas pilsētas domes preses sekretāre Inguna Medne.

 

Rekonstrukcijas darbi ir veikti saskaņā ar SIA "Tagete" jau iepriekš izstrādāto tehnisko projektu "Valkas pilsētas specialās pirmsskolas iestādes teritorijas rekonstrukcija". Darbus veica iepirkuma procedūrā uzvarējusī remontdarbu firma SIA "Indrāni- V". Pašlaik labā kvalitātē un noteiktajos termiņos ir pabeigta projektā paredzēto darbu pirmā kārta.

 

 

Kā pastāstīja Medne, kopējās rekonstrukcijas darbu izmaksas ir Ls 22 409 (tai skaitā PVN 18%). Darbu gaitā ir demontēti esošie laukumi, ierīkots bruģis, izveidotas ietvju apmales, ūdens novadīšanas piltuves un drenāžas caurules, kā arī uzstādīts atpūtas sols, atkritumu tvertne, parka lampas, velosipēdu novietne un karoga masts.

 

 

Daudz darba teritorijas labiekārtošanā ir ieguldījuši arī bērnu vecāki un Valkas domes Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļa. Dārznieces Ineses Vehi vadībā tika veidoti zālāji, puķu dobes un dekoratīvo koku un krūmu stādījumi.

 

 

Tehniskais projekts PII "Pumpuriņš" teritorijas rekonstrukcijai tika izstrādāts, jo līdz šim esošais iekārtojums bija veidots pirms daudziem gadiem, kas laika gaitā bija papildināts ar jaunām rotaļu ierīcēm, kuru dizains savā starpā bija atšķirīgs un nesaderīgs.

 

 

Dažviet rotaļu ierīces bija izvietotas, neievērojot visas nepieciešamās drošības zonas, un tas traucēja kustību. Tāpat celiņiem un laukumiem bija nolietojies asfalta segums, bija apdrupis betona flīžu segums. Līdz šim nebija atrisināta arī lietus ūdens aizvadīšana. Celiņa augstums nesakrita ar vārtiņu un ielas trotuāra augstuma atzīmēm, tādējādi apgrūtinot iekļūšanu teritorijā.

 

Izglītība