Valkā gatavojas grafikas meistardarbnīcai

Valkas Mākslas skola ir uzsākusi gatavošanos grafikas meistardarbnīcai, kas Valkā un Valgā notiks no 26. līdz 30. oktobrim.

 

Tajā piedalīsies pa grafiķim no Latvijas un Igaunijas un septiņi audzēkņi no Valkas mākslas skolas un tikpat bērnu no Valgas pilsētas. Tā kā Valgā profesionāla grafiķa nav, visticamāk, ka šis pedagogs būs no Tartu.

 

 

"Uz mākslinieku grafiķu vietām ir izsludināts konkurss. Tā būs pieredzes apmaiņa starp Latvijas un Igaunijas grafikas mākslas skolām mācību metodikā un izteiksmes līdzekļu dažādošanā," "Ziemeļlatviju" informē Valkas mākslas skolas direktore Maruta Stabulniece. Viņa ir šīs idejas koordinatore un kopā ar igauņu kolēģi gatavos saieta programmu.

 

Meistardarbnīcā tapušie darbi visu novembri tradicionālā kaimiņpilsētas Mākslas mēneša ietvaros būs aplūkojami Valgas kultūras centrā. Iespējams, ka izdosies izgatavot arī 2010. gada mazos kalendārus ar meistardarbnīcā tapušo darbu attēliem.

 

Šis ir kārtējais Norvēģijas valdības divpusējās programmas "Pārrobežu sadarbība" apakšprojekta "Valkas un Valgas pilsētu kopējās mākslas vides attīstība" ietvaros notiekošais pasākums.

 

Pirmais pasākums bija mākslas plenērs "Valka - Valga: 1 pilsēta, 2 valstis". Tajā piedalījās 20 igauņu un 25 latviešu bērni, kā arī pieci pedagogi. Plenēra ietvaros bērni izzināja abu pilsētu kopīgo vēsturi, iepazina seno arhitektūru, zīmēja un gleznoja.

 

Tā kā Valgas pilsētai nav savas mākslas skolas, Valkas mākslas skola tiks rekonstruēta kā abu dvīņu pilsētu mākslas un kultūrizglītības centrs. Tas ir projekta trešais un vērienīgākais pasākums.

Izglītība