Valkā: Institūtā sākas mācību sezona

Šonedēļ Latvijas - Igaunijas institūts uzsāka jauno mācību sezonu, organizējot vairākus kursus.

Institūta direktore Laila Ontensone informē, ka otrdien institūtā kā pirmie sākās radošie kursi. "Šajās nodarbībās var piedalīties ikviens interesents, kurš vēlas pats izgatavot kādu skaistu rotaslietu vai dāvanu. Ja interese būs vēl par kaut ko citu, mēs esam gatavi pamainīt programmu un pielāgoties kursantu ieteikumiem. Radošās nodarbības vadīs pasniedzēja no Igaunijas," saka L. Ontensone.

Arī šogad institūts piedāvā vairāku svešvalodu apguvi. Pašlaik notiek grupu komplektēšana vācu, franču, spāņu un igauņu valodas apguvei. Šogad jaunums ir tāds, ka angļu valodā paredzētas vairākas nodarbības tieši sarunvalodas prasmes uzlabošanai. Šīs prasmes nostiprināšanai ieplānoti gan dialogi, gan disputi. Iepriekš minēto svešvalodu apguvei institūta darbinieki atsevišķi nolēmuši izveidot arī vienu jauniešu grupu.

"Tā kā arvien vairāk jauniešu pēc vidējās izglītības iegūšanas vēlas turpināt mācības ārzemēs, nolēmām viņiem radīt iespēju padziļināti apgūt kādu no programmā ietvertajām svešvalodām. Vairāk orientējamies uz pašreizējiem Valkas ģimnāzijas audzēkņiem," skaidro L. Ontensone. Pašlaik vēl ir iespējams pieteikties uz visiem organizētajiem kursiem. Mācību maksa palikusi iepriekšējā gada līmenī.

Līdztekus kursu organizēšanai institūts plāno izstrādāt arī vairākus projektus izglītības attīstībai novadā.

Izglītība