Valkā izdzied pavasara prieku

Vairāk nekā 100 bērnu, ieraugot atraktīvo Biti un kautrīgo Bizbizmārīti, sajūsmā sita plaukstas un samīļoja ciemos ar dāvanām - galda spēlēm un saldumiem - atnākušos pasaku tēlus.

 

Šodien Valkas bērnudārzā "Pasaciņa" jau otro reizi notika pavasara dziedāšanas svētki. Bērni ar sajūsmu un azartu izdziedāja dziesmas par pavasara vēstnešiem - sniegpulkstenītēm, gliemežiem, rūķīšiem, bitēm un citiem bērnu dziesmu varoņiem. Aptaujātie vecāko grupu bērni atzina, ka svētkiem gatavojušies ar prieku, jo zinājuši, ka tie paies jautri un priecīgi.

 

"Mēs dziedājām dziesmu par kumeliņu, kas pazuda miglā. Dziesmu nebija grūti mācīties. Man svētkos viss patika," atklāj audzēkne Vija Priedīte.

 

"Svētki vajadzīgi priekam, lai sajūsminātos par atnākušo pavasari. Bērni muzikālajās nodarbībās samācījušies tik daudz skaistu dziesmu, ka būtu grēks tās neparādīt citiem," uzskata muzikālā audzinātāja Ilze Vērdiņa. Arī divu grupu - "Mazie prātnieki" un "Kāpēcīši" - audzinātājas ir atradušas skanīgas dziesmas, ierakstījušas fonogrammas un iestudējušas kustības. Svētku scenāriju uzrakstīja pedagoģe Ritma Pedece.

 

"Jau pagājušajā gadā izdomājām, ka bērnudārzā vajadzīgi svētki, kuros var dziedāt, ko sirds kāro," stāsta iestādes vadītāja Laila Ozoliņa.

 

Pērn pasākumā skolotāji rādīja leļļu teātri, bet šogad L. Ozoliņa pārvērtās par Biti, bet metodiķe Ina Libruka - par Bizbizmārīti. Pirmie svētki patikuši visai lielajai "Pasaciņas" saimei, tāpēc nolemts, ka to rīkošana būs vēl viena jauna tradīcija.

 

 

L. Ozoliņa pieļauj, ka arī citos Valkas rajona bērnudārzos notiek līdzīgi pasākumi, tikai pie viņiem tie ir īpaši, jo visi smaida un izsauc ovācijas. Bērniem jau īpaši patīk pārģērbties, sapucēties, izmantot krāsainas lentes un citus rotājumus.

Izglītība