Valkā: Katram sava skola mīļāka 8

Nu jau otro gadu par aizvadītā mācību gada veiksmēm un iecerēm Valkas domes deputātiem atskaitās visu sešu pilsētas izglītības iestāžu vadītāji.

 

Domes Izglītības nodaļas vadītāja Līga Veinberga akcentē, ka izglītība ir viena no domes darba prioritātēm, turklāt šai nozarei tiek investēts daudz līdzekļu. Domes uzraudzībā ir ģimnāzija, pamatskola, mākslas un mūzikas skola un divas pirmsskolas izglītības iestādes - "Pasaciņa" un "Pumpuriņš".

 

Ja par piecām izglītības iestādēm "Ziemeļlatvija" ir rakstījusi gana daudz, tad par specializēto bērnudārzu "Pumpuriņš" informācijas bijis mazāk. Jautāta, ar ko šogad var lepoties "Pumpuriņa" saime, metodiķe Rudīte Mašina atbild, ka tā ir izveidotā programma bērniem ar runas traucējumiem.

 

 

Šogad medicīnisko komisiju izgājuši vairāki jauni bērni, tāpēc skolojamo bērnu kontingents ir nedaudz mainījies, ir arī bērni ar psihiskās attīstības aizturi. "Mūsu uzdevums vasarā ir izveidot un augustā apstiprināt vēl vienu apmācības programmu tieši šādiem mazuļiem," skaidro R. Mašina.

 

 

 Ir apstiprināts arī jaunais iestādes nolikums. Vēl šogad īpaši daudz darīts pie bērnu drošības paaugstināšanas. Ir bijušas vairākas lekcijas arī vecākiem. Vadītāja Mirdza Miķelsone strādā ar vērienīgu teritorijas labiekārtošanas projektu.

 

 

Šogad paredzēts īstenot pirmo kārtu. Aizvadītajā mācību gadā skolai sagatavoti 12 audzēkņi, turklāt visi mācīsies vispārizglītošā nevis palīgskolā. "Saslimšanu diagnozes bērniem kļūst aizvien smagākas, tāpēc arī mums jāstrādā aizvien vairāk," uzskata vadītāja.

 

Domes Kultūras, izglītības un ārējo sakaru komitejas dalībniece Ināra Lazdiņa pārliecinājusies, ka skolas strādā intensīvi un atskaitē varēja dzirdēt daudz jaunu progresīvu domu. "Mani bērni ir izauguši no skolas vecuma un, salīdzinot ar to laiku, kad mācījās viņi, tagad process ir kļuvis modernāks un interesantāks," pauž deputāte. Jautāta par trūkumiem, viņa atbildēja, ka tādus nav saskatījusi.

 

Arī deputāts Raimonds Videmanis ievērojis ar kādu entuziasmu direktores prezentēja savas skolas. "Es sapratu, ka pamatskola ar ģimnāziju cīnās par bērniem. Katram sava skola mīļāka un tas ir normāli," uzskata R. Videmanis. Viņam abu vispārizglītojošo skolu prezentācijas atstājušas ļoti labu iespaidu.

 

Protams, katrai izglītības iestādei materiālās iespējas ir tādas, kādas tās ir, taču esošo resursu robežās izdarīts daudz.

 

Domes deputāte Inga Boša uzskata, ka visām izglītības iestādēm ir lieliski un profesionāli vadītāji, tāpēc arī rezultāts tik pārliecinošs.

Komentāri 8

es

Diemžēl ir tā, ka Valkā izvēles iespēju nav, jo ja būtu iespējams, lielākā daļa skolēnu būtu ģimnāzijā, jo tur attieksme gan pret skolēnu, gan pret vecākiem ir cilvēciska, bet pamatskola dara ko grib un attieksme tur ir laba pret izredzētiem...

pirms 12 gadiem, 2008.06.19 16:49

kads

šis domats "es"-nav taisnība. pret visiem skolēniem pamatskolā izturas pilnīgi vienādi. ir tikai atšķirība kāda ir otras puses reakcija un attieksmē. no tā gan viss ir atkarīgs. un pamatskola ir ļoti cilvēciska. jebkurā situācijā nāk pretī, skolotāji dara jebko lai tikai būtu labāk skolēniem. tikai ļoti bieži(arī šajā gadījumā) pūles nemaz netiek pienācīgi novērtētas. nevajag "nolikt" skolas ja nemaz nezin kā ir patiesībā!

pirms 12 gadiem, 2008.06.19 22:05

erna

Vienkārši ir cilvēki, kuriem nekad, nekur, nekas nav labi. Man bērni mācās viens pamatskolā, viens ģimnāzijā un nesūdzos ne par vienu, ne par otru skolu. Un ģimnāziju izvēlējāmies vien tāpēc, ka tā atrodas tuvāk mūsu dzīvesvietai.

pirms 12 gadiem, 2008.06.20 09:02

es

Tur jau tā lieta, ka tikai no 7. klases, bet ātrāk nav...

pirms 12 gadiem, 2008.06.20 09:52

tad nu gan-mazaa pilseetaa sagribeeja entaas pamtskolas un entaas vidusskoas.

pirms 12 gadiem, 2008.06.20 19:50

www

nekas nav mainijies tapat ka agrak bernus Skiro pec vecaku maciniem.un vinu sponsrspejam.

pirms 12 gadiem, 2008.06.25 20:58

Izglītība