Valkā notiks Latvijas un Igaunijas ugunsdzēsēju pārrobežu mācības

Šodien Valkā notiks Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) un Igaunijas glābšanas dienesta organizētās ugunsdzēsēju pārrobežu mācības "Tallents 2008".

 

Kā aģentūru LETA informēja VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāvis Raivis Narbuts, mācību scenārijā ir paredzēta ugunsgrēka likvidācija, sadarbojoties Valkas un Valgas ugunsdzēsējiem, kā arī ugunsgrēka dēļ radušās nezināmas ķīmiskas vielas noplūdes likvidācija, kura tiks veikta, piedaloties Tartu ātrās reaģēšanas brigādei.

 

 

Līdzīgas mācības starp Latvijas un Igaunijas pierobežas rajonu operatīvajiem dienestiem un pašvaldībām saskaņā ar Latvijas un Igaunijas glābšanas dienestu operatīvās sadarbības līgumu notiek jau piekto gadu. Līdz šim līdzīga veida mācības ir jau notikušas Alūksnes, Valmieras, Valkas un Limbažu rajonā.

 

 

Kā norādīja Narbuts, šā gada mācību nosaukums nav izvēlēts nejauši, bet gan par godu britu pulkvedim Stīvenam Džordžam Tallentam, kurš 1920.gadā kā vidutājs piedalījās Latvijas un Igaunijas sarunās par abu jauno valstu robežas jautājumu.

 

 

Pēc neveiksmīgām Latvijas un Igaunijas delegāciju sarunām, kuru mērķis bija vienoties par Valkas pilsētas piederību vienai vai otrai valstij, pilsētu sadalīja divās daļās, Latvijas pusē izveidojot Valku, bet Igaunijas - Valgu.

 

Izglītība