Valkā parakstīts līgums par skolēnu brīvpusdienu nodrošināšanu

Otrdien, 28.septembrī tika parakstīts līgums par sadarbību Valkas novada skolu otro klašu skolēnu un Valkas ģimnāzijas internātā dzīvojošo skolēnu pusdienas maksas segšanā 2010./2011.mācību gadā.

Līgums ir noslēgts starp Valkas Rotari klubu, Kārķu pamatskolu, Ozolu pamatskolu, Valkas pamatskolu, Vijciema pamatskolu un Valkas ģimnāziju, piedaloties Valkas novada domei. Saskaņā ar noslēgto līgumu, Valkas Rotari klubs apņemas apmaksāt Valkas novada skolu otro klašu skolēnu un Valkas ģimnāzijas internātā dzīvojošo skolēnu pusdienu maksu no 1.septembra līdz 2010./2011.mācību gada noslēgumam.

„Valkas novada dome ar šī līguma parakstīšanu apņēmās apmaksāt iztrūkstošo skolēnu pusdienu maksas daļu gadījumā ja Valkas Rotari klubam nepietiek finanšu līdzekļi skolēnu skaita palielināšanās gadījumā vai kādu citu iemeslu dēļ. Pagājušajā gadā domei nebija nepieciešams ieguldīt savu naudu, jo finansējums bija pietiekošs un domāju, ka tā tas būs arī šogad," stāsta Valkas novada domes priekšsēdētāja vietnieks, Valkas Rotari kluba biedrs Viesturs Zariņš.

Valkas Rotari kluba sadarbība ar Zviedrijas Rotari klubiem par Valkas novada vispārizglītojošo skolu skolēnu nodrošināšanu ar bezmaksas pusdienām tika uzsākta jau pagājušajā mācību gadā. Ar Rotari klubu atbalstu 2.klašu skolēni brīvpusdienas saņēma no 1.novembra, bet Valkas ģimnāzijas internātā dzīvojošie skolēni - no 1.janvāra. Pagājušajā mācību gadā šim mērķim tika izlietoti 15 000,- lati, šogad plānotā summa ir nedaudz mazāka - 14 000,- latu.

Gan pagājušajā, gan šajā mācību gadā Valkas novada otrklasnieki un Valkas ģimnāzijas internātā dzīvojošie skolēni brīvpusdienas saņems, pateicoties Rotari klubu (RK) atbalstam - Norrkping RK, Vikbolandet RK, Coldinuorden RK, Hkan Johansson Kneipbadens RK, Distriktet 2410, Finspng Bergslagen RK, Kalmar Slott RK, Mjolby RK, Torsas RK, Norrkopings Norra RK, Norkoping Vastra RK, Traas and Motala RK.

Izglītība