Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valka un Valga uzsāk unikāla projekta realizāciju

Valkas novada dome ir uzsākusi unikāla projekta „Valkas mākslas skolas kā kopīga pārrobežu kultūrizglītības centra attīstība" (Art School „Walk") realizāciju.

Projekta ietvaros Valkas Mākslas skolā plānots ieviest mākslas izglītības programmas igauņu valodā, izstrādāt jaunu skolas organizācijas modeli un nodarbināt speciālistus ar igauņu valodas zināšanām. Skolas vajadzībām tiks iegādātas mēbeles, metodoloģiskie materiāli, mākslas vēstures grāmatas (igauņu un latviešu valodās) un kokgriešanas instrumentu komplekts.

Valkas Mākslas skolā jau ir notikusi pirmā igauņu valodas programmu ieviešanas izstrādes darba grupas sanāksme. Iepriekšminētajā projektā paredzēts organizēt arī vairākus kopīgus Latvijas un Igaunijas kultūrizglītības pasākumus. Tuvākais no tiem: grafiti meistarklase - konkurss paredzēts š.g. jūnijā.

Projekta īstenošanas laiks ir no 2012.gada 1.marta līdz 2013.gada 31.augustam un tā vadošais partneris ir Valkas novada dome. Kā partneris projektā darbojas Valgas pilsētas valde. Projektu īsteno Igaunijas - Latvijas pārrobežu sadarbības programmas 2007 - 2013 ietvaros.

Kopējais projekta budžets ir 144 035 EUR, no kura Igaunijas - Latvijas programmas finansējums ir 122 430 EUR. Valkas novada domes līdzfinansējums veido 15%, no kuriem 5% ir valsts budžeta dotācija.

Izglītība