Valkā: Viss ar un par velosipēdiem 3

Nu jau par tradīciju kļuvušās Ceļu satiksmes drošības dienesta (CSDD) rīkotās jauno velosipēdistu sacensības šogad notiek 15. reizi. Mūsu rajona bērniem tās notika 29. aprīlī Valkas pamatskolas sporta laukumā.

Ir dīvaini, ka uzvarētāji nebija

 iekļauti komandā un startēja individuāli

 

Piedalīties allaž aicināti visi Latvijas bērni vecumā no 10 līdz 12 gadiem. Katrā komandā piedalās trīs zēni un trīs meitenes. Arī šogad sacensības norisinās trīs kārtās - rajona, valsts un starptautiskā mērogā.

 

 

Labākie Latvijas pārstāvji dosies uz Eiropas jauno satiksmes dalībnieku sacensībām Slovēnijā. CSDD Valkas nodaļas vadītājs Agris Simulis uzskata, ka sacensībās piedalījās pārlieku maz komandu, lai gan nolikums un aicinājums divas reizes ir izsūtīts visām rajona skolām.

 

Šoreiz uzvarēja Ēveles pamatskolas komanda. Tajā startēja Dinija Vavžika, Marta Puriņa, Sintija Cekule, Armands Vavžiks, Marko Baltuss un Eduards Doķis. Komandu nu jau ne pirmo reizi vadīja skolotāja Irīda Jukāma. Šās skolas komanda Valkas rajonu pārstāvēs valsts sacensībās Jūrmalā jūnijā un veiksmes gadījumā tā var pretendēt uz piedalīšanos Eiropas mačos.

 

Otrajā vietā ierindojās Valkas pamatskolas komanda: Keitija Ontensone, Anete Ģērmane, Juneta Ostrovska, Renārs Palejs, Dāgs Ikšelis un Reinis Šalders. Lieliski startēja K. Ontensone, kura apsteidza pat lielāko daļu zēnu un, protams, bija labākā starp meitenēm.

 

 

Tomēr visinteresantākais ir tas, ka starp zēniem vislabākie bija individuāli startējušie Valkas pamatskolas puiši Gatis Gailītis un Markus Āboliņš. Tātad kaut kas nebija kārtībā ar komandas komplektēšanu. A. Simulis zina, ka komandā iekļauti tie, kuri pirmie pieteicās. Viņš brīnās, kāpēc pilsētā, kur ir tik daudz velosipēdistu nevarēja nokomplektēt vairākas komandas.

 

 

 Arī Valkas pamatskolas skolotājs Andrejs Rācenis sacīja, ka nav nekādu problēmu izgatavot visu aprīkojumu velosipēdistu treniņiem. Tas ļautu labāk sagatavoties.

 

Trešo vietu izcīnīja Ozolu pamatskolas komanda "Šāvējgurķi", kurā startēja Inga Baškere, Loreta Tupmace, Kristīne Vērzemniece, Intars Pogulis, Rihards Kalniņš un Artis Ziemiņš.

 

Sacensības bija teicami organizētas ar mūziku, tēju un cepumiem. Daudzi jaunieši sacīja, ka labprāt tajās piedalītos nākamgad. Sacensības norisinājās teorētiskajā sadaļā, kur bija jāzina elementārais par pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanu, ceļu satiksmes noteikumos un velosipēda uzbūvi. Savukārt praktiskajā sadaļā bija jāizbrauc divas šķēršļu joslas. Ceļu satiksmes noteikumus Valkas pamatskolas komandai palīdzēja apgūt Vadims Žīgurs.

Komentāri 3

tarakāns

Re kur ir tie mači, kuros gribētos redzēt, kā tie ŅŪSKŪLA braucēji da jebko varētu izdarīt.

pirms 13 gadiem, 2008.05.05 14:51

Izglītība