Valkas bērni atzīst, ka vasaras skola ir interesanta, jo daudz pasākumu

Kā noteikt mežā debespuses, ja nav kompasa, bet saule paslēpusies aiz mākoņiem? Tad jāatrod skudru pūznis un jāpaskatās, uz kuru pusi ir skudru mājokļa lēzenākā mala. Tur būs Dienvidi. Debespuses var noteikt arī pēc gadu gredzenu izvietojuma uz celma.

 

Tādas un citas gudrības šonedēļ Latvijas Sarkanā Krusta Valkas komitejas rīkotajā vasaras skolā klausījās bērni no Valkas pilsētas un pagasta. To visu viņiem stāstīja Aizsardzības ministrijas Jaunsardzes centra vecākais referents Imants Pielis.

 

 

Bērni uzzināja, ka, dodoties mežā, ir bezgala daudz iespēju kaut ko izdomāt, lai nenomaldītos, var kaut vai aizlauzt krūmam zaru vai salikt no čiekuriem figūras, lai atrastu atpakaļceļu un nenomaldītos.

 

Tāds ir arī šīs vasaras skolas mērķis - iemācīt bērniem gan pilsētas ielās, gan neapdzīvotā apvidū rūpēties par savu drošību, kā arī prast sniegt pirmo palīdzību nelaimē nokļuvušiem.

 

Sarkanā Krusta Valkas komitejas izpilddirektore Gaļina Sokolova stāsta, ka vasaras skolas dalībniekiem ir izstrādāta plaša pasākumu programma, kurā paredzēts uzaicināt dažādu jomu speciālistus. "Pie mums būs gan probācijas dienesta, gan policijas darbinieki, kā arī jaunsargu instruktori un zemessardzes pārstāvji.

 

 

Visvairāk nodarbību paredzēts pirmās palīdzības sniegšanas apmācībā. Protams, bērniem ieplānoti arī izklaides pasākumi un ekskursija. Grupā ir 20 bērni. Skolotāju vadībā viņiem nodarbības notiek no pulksten 9.00 līdz 16.00. Vērību pievēršam arī bērnu audzināšanai pret vardarbību. Vasaras skolas nogalē Valkā ieradīsies mūsu projektu atbalstītāji no Zviedrijas un Šveices un iepazīsies ar mūsu paveikto," stāsta G. Sokolova.

 

"Te ir forši. Ir interesanti uzzināt, kā par savu drošību jārūpējas mežā. Kaut ko jau gan no visa tā zināju, bet tagad esmu ieguvusi vairāk zināšanu. Patika arī apmeklēt pirmās palīdzības sniegšanas nodarbības," stāsta nometnes dalībniece Ligita Tiltiņa.

 

 

Otra meitene Elīna Leimane vasaras skolas darbā piedalās jau otro gadu un uzskata, ka viss, ko tur māca, ir ļoti vajadzīgs. "Šogad man te labāk patīk, jo ir vairāk pasniedzēju. Tas ir arī interesantāk," saka E. Leimane.

 

Dalībnieki ar nepacietību gaida ekskursiju uz Valmieras rajonu, kur kādā zemnieku saimniecībā varēšot redzēt eksotiskus putnus.

Izglītība