Valkas bērni saņem grāmatu “Rūķis šķiro”

Vakar Valkas bērnudārzā "Pasaciņa" grāmatas "Rūķis šķiro" galvenais varonis Rūķis un "Zaļā punkta" tēls Punktuālis stāstīja un rādīja, kā un kāpēc ir jāšķiro atkritumi un jāsaudzē vide, kā arī dāvināja bērniem grāmatas.

"Grāmata "Rūķis šķiro" ir paredzēta pirmsskolas izglītības audzēkņiem un sākumskolas skolēniem. Grāmatas autore un māksliniece ir Gundega Muzikante, un tā tapusi, "Latvijas Zaļajam" punktam sadarbojoties ar apgādu "Jumava"," informē šī projekta vadītāja Sanda Galgāne.

 

 

Grāmata patīk bērniem un pedagogiem Izdevuma mērķis ir izglītot bērnus, viņiem interesantā un saprotamā valodā stāstot par piesārņojuma ietekmi uz apkārtējo vidi, kā arī atkritumu šķirošanas priekšrocībām, jēgu un nepieciešamību. Grāmata ir iznākusi visnotaļ populārajā "Rūķu sērijā", ko atzinīgi novērtējuši gan paši mazie lasītāji, gan arī pedagogi."Jautājumi, kas saistīti ar dabas aizsardzību, apkārtnes sakopšanu un atkritumu šķirošanu, ir aktuāli ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem," ir pārliecināts "Latvijas Zaļā" punkta valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs. Viņš uzskata, ja bērnus jau kopš mazotnes māca saudzīgi izturēties pret dabu un domāt "zaļi", viņi ātri vien apzinās savu atbildību pret apkārtējo vidi, apkārtnes sakopšanu un resursu taupīšanu un ir pirmie, kas labprāt pamāca arī savus vecākus un vienaudžus. Grāmata būs ne tikai interesanta lasāmviela bērniem, bet noderēs arī kā veiksmīgs mācību palīglīdzeklis.

 

 

Bērnudārznieki šķiro atkritumus Bērnudārza "Pasaciņa" vadītāja Laila Ozoliņa ir gandarīta, ka gandrīz katram bērnam tagad būs grāmata par šo svarīgo tēmu. Bērnudārza iemītnieki jau sen šķiro savus atkritumus - stiklam, papīram un sadzīves atkritumiem ir atsevišķi konteineri. Nodarbībās audzinātājas bieži runā par to, ka nevar piemēslot apkārtni un, galvenais, apkārtējo vidi - mežu, pludmali.

Izglītība