Valkas ģimnāzijā būs jauni un moderni kabineti 2

Gaidāms, ka nākamajā mācību gadā Valkas ģimnāzija četros mācību kabinetos iegūs jaunu aprīkojumu, lai skolēni varētu labāk apgūt nozīmīgāko zinātņu priekšmetus.

 

Pašlaik projektu šī uzdevuma īstenošanai izstrādā Valkas domes Attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītājs Ernests Lībietis.

 

Viņš stāsta, ka projekta nosaukums ir "Dabas zinātņu kabinetu labiekārtošana Valkas ģimnāzijā".

 

"Valkas ģimnāzija ir viena no vidējās izglītības mācību iestādēm, kurai piešķirts finansējums dabas zinātņu un matemātikas kabinetu iekārtojumam.

 

 

Minēto zinātņu apguvei ar jaunu aprīkojumu paredzēts nodrošināt bioloģijas, matemātikas, fizikas un ķīmijas kabinetus. Visu četru kabinetu modernizēšanai ieplānots izdot 98 000 latu," stāsta E. Lībietis.

 

Viņš piebilst, ka līdzekļi kabinetu labiekārtošanai domāti tikai vidējās izglītības mācību iestādēm.

 

 

"Summa - 98000 latu - ir vienāda visām Latvijas vidusskolām, kas iekļautas sarakstā nodrošināšanai ar jaunu inventāru. Šo naudu vēl neesam dabūjuši. Projekts par nepieciešamo lietu iegādi ar visām izmaksām ir jāsagatavo līdz augusta sākumam. Mums patiesībā pašiem nekas nav jāizdomā. Visas minētajiem kabinetiem vajadzīgās lietas Izglītības un zinātnes ministrija ir iekļāvusi sarakstā, no kura attiecīgo mācību priekšmetu skolotājiem vajadzēs izvēlēties, kādu inventāru un tehnisko aprīkojumu iegādāties," skaidro E. Lībietis.

 

Inventāra un aprīkojuma saraksts tiešām ir garš - vairākās lappusēs. Piedāvājumā minētas visdažādākās lietas, piemēram, ūdens vanna, ierīču komplekts optikā, ierīču komplekts mehānikā, palīgierīces un ierīces eksperimentu veikšanai, analogais multimetrs, laboratorijas trauku komplekts, daždažādi reaģenti un daudz kas cits.

 

 

Līdzekļi nepieciešamā aprīkojuma iegādei ir atvēlēti Eiropas reģionālās attīstības fonda projektā "Kvalitatīvai dabaszinātņu apguvei atbilstošas materiālās bāzes nodrošināšana".

 

Kā vienu no lielākajiem Valkas domes projektiem jāmin "Pārrobežu izglītības attīstība", kurā paredzēta Starptautiskā studiju centra izveide, kā arī profesionālās un mūža izglītības attīstība.

Komentāri 2

dzenis

Jāpiezīmē, ka par atbilstošu ģērbšanās stilu gan būtu vēlams padomāt. Kā nekā- NODAĻAS VADĪTĀJS. Puisim pietrūks saules brilles, šorti un atpūtnieku cepurīte. Kabineta interjers vispār bremzē-varētu padomāt, ka tur kādam jāsēž būtu kreklā.

pirms 12 gadiem, 2008.07.15 16:10

riko

Lai izdodas sadabūt naudiņas un projekts īstenojas!

pirms 12 gadiem, 2008.07.17 10:23

Izglītība