Valkas ģimnāzija gatavojas jubilejai 1

2010. gads ir īpašs visai Valkas ģimnāzijas saimei, jo skola svinēs savu 90 gadu jubileju, un tas nozīmē, ka notiks tradicionālais absolventu vakars.

"9. oktobrī skolā tiek gaidīti visu paaudžu bijušie skolēni, skolotāji, darbinieki. Svinīgais pasākums paredzēts kultūras namā pulksten 16.00. Skola atvērta visu dienu un gaida savējos. Dalībnieku reģistrācija sākas no pulksten 12.00. Līdz svinīgajam pasākumam interesentiem būs iespējas apskatīt dažādas izstādes, iegūt informāciju par skolu dažādos laika posmos," informē saieta koordinatore Dace Langenfelde.

Skolas direktore Lilita Kreicberga viesiem sola dažādus pārsteigumus: bijušo un esošo skolotāju un darbinieku tikšanos, jubilejai veltītās grāmatas atvēršanas svētkus, kopā sagaidīt neparasto datumu 10.10.2010. un daudz citu pasākumu, par kuriem vēl nav pienācis laiks runāt. Tomēr nozīmīgākais notikums ir klasesbiedru tikšanās. Kā vienmēr skolas zālē būs balle, kurā spēlēs grupa "Ateljē".

Šāds pasākums ir ne tikai skolas, bet visas pilsētas notikums un ir patīkami, ka jau tagad skolas audzēkņi interesējas par pasākumu un piedāvā savu palīdzību. "Esam daudz domājuši un plānojuši, taču palīdzība allaž noderēs, lai tikšanās brīži būtu skaisti un neaizmirstami. Ceram, ka laiks būs gana labs, lai salidojums izdotos," smaida skolas direktore.

Valkas ģimnāzijas vēsture sākas ar 1920. gadu, kad pilsētas domes sēdē apstiprina skolu komisijas lēmumu atvērt reālskolas tipa vidusskolu, ierādot telpas bijušajā Jāņa Cimzes semināra ēkā. Un tā 27. septembrī skolniekiem durvis ver Valkas pilsētas vidusskola. Tās pirmais direktors bija Jūlijs Brūniņš. Skola gadu gaitā vairākkārt ir mainījusi nosaukumus - Valsts Valkas vidusskola, Jāņa Cimzes Valsts ģimnāzija, Valkas 1. vidusskola.

Komentāri 1

Izglītība