Valkas ģimnāzijā katram pedagogam nodrošināts dators

Valkas ģimnāzijā, piesaistot Eiropas Savienības finansējumu, katram pedagogam klasē nodrošināts dators, līdz ar to paplašinājušās iespējas darbā pilnvērtīgi izmantot modernās tehnoloģijas, aģentūrai LETA pastāstīja Valkas pašvaldības preses sekretāre Inguna Medne.

No pērnā gada septembra ģimnāzijā lieto skolas elektronisko žurnālu "eKool". Taču turpmāk šī e-pakalpojuma izmantošana skolotājiem būs ērtāka un efektīvāka, jo tieši mācību stundas laikā būs iespēja ielikt vērtējumus, ierakstīt kavējumus, stundas tematu un mājasdarbus. Ieguvēji būs arī vecāki, jo viņiem būs iespēja operatīvi sekot sava bērna skolas gaitām. Datortehnikas papildinājums un datortīkla paplašināšana ir viens no e-pārvaldes ieviešanas soļiem, jo skolas elektroniskais žurnāls ir elektroniskās informācijas apmaiņas veids starp skolu un vecākiem. Dators ar interneta pieslēgumu pavērs jaunas iespējas modernizēt arī mācību procesu.

Projekta "E-Vidzeme" gaitā Valkas pilsētas informācijas tehnoloģiju vides attīstīšanai jauna datortehnika decembrī tika piegādāta visām Valkas pilsētas domes iestādēm - domei un tās nodaļām, pirmsskolas izglītības iestādēm, pamatskolai, ģimnāzijai, mākslas skolai, mūzikas skolai. Ir sākti darbi, un janvārī tiek plānots pabeigt pilsētas datortīkla izveidi - savā starpā savienotas visas domes nodaļas un pakļautības iestādes, tādējādi nodrošinot kvalitatīvu interneta pieslēgumu un e-pārvaldes izmantošanu.

Projektu "E-Vidzeme" finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un pašvaldība, kopējā izdevumu summa ir 200 000 latu. Projektu vada Vidzemes Attīstības aģentūra.

 

Izglītība