Valkas ģimnāzijā: Pirmo reizi uz skolu 1

Rīt Valkas ģimnāziju pirmo reizi apmeklēs nākamie proģimnāzijas audzēkņi un viņu vecāki, lai iepazītos ar vietu, kur nāksies pavadīt turpmākos gadus.

 

"Jaunus skolēnus uzņemsim gan 7. gan 10. klašu grupā. Šobrīd uzmanības centrā ir gan vieni, gan otri," stāsta ģimnāzijas direktore Lilita Kreicberga.

 

Nupat nozīmīgs notikums skolā bija Žetonu vakars. Nozīmīgs tāpēc, ka tas bija pirmajai proģimnāzijas klasei, kuru skolā izveidoja pirms pieciem gadiem.

 

12. klases skolniece Rūta Ieviņa uzskata, ka aiziešanai uz proģimnāziju bija liela jēga. "Mēs bijām visforšākie, vislabākie un šī pasākuma aizsācēji. Mēs jutāmies gudrāki nekā iepriekšējā skolā, jo šī vide mums tā lika justies," atceras Rūta.

 

Līga Kalniņa atceras, ka, atnākot uz proģimnāziju, kļuva vieglāk mācīties. "Pavisam noteikti, ka te bija lielāka disciplīna. Mūsu klasē visiem bija nepieciešama šāda mācīšanās un jutām pat ievērojamu savstarpēju konkurenci," stāsta Līga.

 

Raivis Andrejevs arī nenožēlo, ka atnāca uz proģimnāziju. Gluži otrādi, jo esot labāk organizētas stundas. Protams, liela nozīme ir arī sporta halles piedāvājumiem. Savukārt Edgars Teteris domā, ka proģimnāzija ir populārāka un prestižāka par pamatskolu.

 

"Daudzus priekšmetus šajā skolā var apgūt labāk nekā Valmierā. Palīdz arī tas, ka skolotāji pazīstami kopš pamatskolas laika," vērtē Edgars. Vēl viens nozīmīgs aspekts ir, ka tie, kuri klasei pievienojās vēlāk, jūtas nedaudz atšķirtāki.

 

"Proģimnāzija ir paredzēta visiem, kuri vēlas saņemt kvalitatīvu izglītību, un tiem, kuri jau šobrīd domā par vidējo un augstāko izglītību. Šī klase ir solis, lai sagatavotos labiem rezultātiem vidusskolā, lai izveidotos kodols ģimnāzijas klasēm," skaidro direktore.

 

Ieiešana 10. klasē katram skolēnam ir grūts posms, jo ir citas prasības un citi standarti, dažkārt arī citi skolotāji. Proģimnāzisti pie vidusskolas prasībām pierod pamazām un tas ir vieglāk.

 

 

"Parasti saka, ka individuālo darbu ar skolēniem labāk nodrošina mazajās lauku skolās. Man šķiet, ka tā nav. Mēs patiešām veltām daudz pūļu skolēnu, klases audzinātāju un atsevišķu priekšmetu skolotāju individuālās saskarsmes veicināšanai," uzskata direktore. Šis apstāklis mudina skolēnus ieskatīties sevī, pētīt un saprast, ko tad nu vēlos un ko spēju.

 

Uzņemšanas noteikumi 7. klasei tiek apspriesti skolotāju kolektīvā un pēc tam ar tiem iepazīstina domes deputātus, vecākus un skolēnus. Vasarā paredzēts remonts un jauna aprīkojuma uzstādīšana četros kabinetos - fizikas, matemātikas, ķīmijas un bioloģijas. Tas notiks ar Eiropas struktūrfondu palīdzību.

 

"Tieši tagad, 12. klasē, var just proģimnāzijā ieguldīto darbu. Bērni šajās klasēs iemācās dažas nozīmīgas lietas, piemēram, pašvērtējumu, kļūt patstāvīgākiem," uzskata 12. klases audzinātāja Diāna Magone.

 

Valkas pamatskolas direktore Nadežda Možarova, lūgta komentēt attiecības starp abām skolām saistībā ar proģimnāziju, atbildēja, ka pilsētā izglītības process notiek un konkurence jau ir ne tikai izglītības jomā.

Komentāri 1

proģimnāziste

Paldies Valkas pamatskolas skolotājiem,kuri ielika labus pamatus!

pirms 12 gadiem, 2009.02.27 22:53

Izglītība