Valkas ģimnāzija sagaida vērtīgāko dāvanu 1

Piektdien Valkas ģimnāzija sagaidīja lielāko un vērtīgāko 90 gadu jubilejas dāvanu - dabaszinātņu un matemātikas kabinetu aprīkojumu. To finansējuši Eiropas Savienības fondi. Pēdējo gadu laikā tas ir lielākais ieguvums mācību procesa modernizācijā.

"Ziemeļlatvija" jau ir rakstījusi, ka aizvadītajā mācību gadā projekta "Dabaszinātņu un matemātikas kabinetu aprīkojuma piegāde" ietvaros ģimnāzijā izremontēti fizikas, ķīmijas, bioloģijas un matemātikas mācību kabineti. Šī paša projekta ietvaros skola sagaidīja tik nepieciešamo mūsdienīgo aprīkojumu.

Neraksta ar balto krītuMediju centra vadītāja Dace Langenfelde stāsta, ka bioloģijas, ķīmijas, matemātikas un fizikas klasēs jau uzstādītas četras interaktīvās tāfeles, uz kurām neraksta ar ierasto balto krītu, bet ar īpašu zīmuli. Turpmāk pedagogi sava mācību priekšmeta apguvē varēs izmantot arī projektorus un dokumentu kameras. D. Langenfelde skaidro, ka dokumentu kameras ir kas līdzīgs jau zināmajiem kodoskopiem (prezentācijas iekārta, kuru izmanto, lai auditorijai parādītu bildes).

Vienā no kabinetiem uzstādīti īpaši sensori, kas skolēniem mācību procesa ietvaros ļaus noteikt, piemēram, cilvēka pulsu, izmērīt asinsspiedienu un veikt citus mērījumus.

D.Langenfelde atzīst, ka vēl vakar skolotāji pētījuši saņemto bagātību. Viens no lielākajiem ieguvumiem ir tas, ka visi četri pedagogi, kuri māca iepriekšminētos mācību priekšmetus, saņēmuši arī portatīvos datorus.

Simboliski pārgriež kabeli"Lai nodrošinātu mācību procesa kvalitāti, mediju centrs aprīkots ar 20 jauniem portatīviem datoriem," priecājas centra vadītāja. Ir saņemts arī mobils aparāts - trīs vienā - fakss, kopētājs un projektors.Matemātikas skolotāja Viola Levina stāsta, ka vakar kopā ar skolēniem sākuši apgūt interaktīvās tāfeles lietošanu. Lai varētu aptvert jaunā aprīkojuma priekšrocības, esot jāpaiet laikam.

"Viss ir jauns un apgūstams, tātad dzīve kļūst interesantāka," domā skolotāja.Savukārt fizikas pasniedzējs Valdis Jerums jauno klasi atklājis ar simbolisku kabeļa pārgriešanu. Vakar pirmās stundas laikā skolotājs kopīgi ar skolēniem atklājis, ka diemžēl interaktīvajai tāfelei trūkst kontakta. Tā esot labojama lieta. V. Jerums jau secinājis, ka turpmāk būs jāpārplāno stundu darbs, un tas būs jādara elektroniski.

"Vēl pie visa jāpierod," atzīst skolotājs.

Komentāri 1

lepnā

Prieks mācīties tādā skolā. Lepna esmu.

pirms 10 gadiem, 2010.10.20 16:57

Izglītība