Valkas ģimnāzijai palīdz bijušais audzēknis 4

Šonedēļ DnB Nord Banka Valkas ģimnāzijai uzdāvināja sešus datoru sistēmu blokus. Gaidot bankas pārstāvjus, ģimnāzijas mediju zāles vadītāja skolotāja Dace Langenfelde atzina, ka nu satraukums un problēmas beigušās.

 

Viņa stāsta, ka, gatavojot mediju zāli jaunajam mācību gadam, bijis skaidrs, ka problēmas var sagādāt daži nolietojušies sistēmu bloki. "Parasti, ja ir kādi sarežģījumi, kuru novēršana prasa līdzekļus, es interesējos, vai kāds no bijušajiem skolas audzēkņiem un mūsu kādreizējiem skolēnu parlamentāriešiem nevar palīdzēt.

 

Šoreiz pēc palīdzības vērsos pie mūsu kādreizējā audzēkņa Ivara Novika, kurš tagad strādā DnB Nord Bankā. Viņš apsolīja palīdzību," stāsta D. Langenfelde.

 

Skolotāja piebilst, ka tagad mediju zālē būs tehniski kvalitatīvi iekārtotas 25 vietas pie datoriem. Skolēni te varēs pavadīt brīvo laiku, vākt informāciju zinātniski pētnieciskajiem darbiem, iegūt papildu informāciju uzdotajai vielai vai iepazīt visu interesējošo internetā. Tā pieeja ir nodrošināta visiem datoriem.

 

Mediju zāle gan nav domāta tikai skolēniem. "Telpu mācību stundu vadīšanai izmanto arī vēstures, svešvalodu, latviešu valodas un citu priekšmetu skolotāji. Pagājušajā mācību gadā mediju zālē stundas vadīja 17 pedagogi un kopumā te notika 174 mācību stundas," saka D. Langenfelde. Viņa piebilst, ka šajā mācību gadā skolēniem būs iespēja ar portatīvajiem datoriem izmantot arī bezvadu internetu.

 

Pēc viņas novērojuma, mediju zāli skolēni visvairāk izmanto no pulksten 8.00 līdz 9.00. "Tā ir brīvā stunda pirms mācību sākuma, kura domāta konsultācijām. Esam pārliecinājušies, ka šādas brīvstundas ieviešana ir veiksmīgs risinājums. Lauku bērni, kuri iebrauc no paša rīta, var izmantot datoru, citi apmeklē konsultācijas. Līdzās mediju zālei ir bibliotēka, kur vajadzības gadījumā var atrast kādu interesējošu grāmatu," saka D. Langenfelde.

 

Kamēr runājam, ierodas arī DnB Nord Bankas Valmieras uzņēmumu apkalpošanas centra vadītājs I. Noviks un bankas Valkas filiāles pārstāve Inese Sula.

 

"Atvestie datori ir lietoti tikai divarpus gadus. Kad skolotāja piezvanīja, mums bankā sākās datoru nomaiņa. Tā kā esmu šo skolu absolvējis, nolēmu palīdzēt mācību iestādei tikt pie jaunākiem sistēmu blokiem. Domāju, ka šo sadarbību turpināsim," apliecina I. Noviks. Kā suvenīrus un piemiņas veltes no bankas atbraucēji dāvanā bija atveduši arī dažus lietussargus ar bankas zīmolu.

 

Ģimnāzijas direktore Lilita Kreicberga stāsta, ka paveikts arī daudz kas cits skolas sagatavošanai mācību gadam. "Šovasar kapitāli izremontējām un modernizējām vēstures kabinetu. Tagad tajā ir dators ar pieeju internetam, projektors un jauna tāfele.

 

 

Pamatīgs remonts ir veikts arī skolas garderobē, lai ērtāk tajā justos gan garderobiste, gan pedagogi un skolēni, daudzos kabinetos veicām kosmētisko remontu. Esam izstrādājuši arī projektu dabaszinātņu kabineta modernizācijai, tagad gaidām līdzekļus ieceres īstenošanai," saka L. Kreicberga.

Komentāri 4

@@@

Malači, gribētos, jau, lai viarāk absolventi, kas var izmantoto sava amata priekšrocības palīdz Valkai, ne tikai skolai. Jo Valka ir tā vieta, kur dabūts atspēriens visai dzīvei.

pirms 12 gadiem, 2008.08.22 11:43

Mākonis

Ivars vispār ir baigais malacis! Lai gan viņš dzivo un strādā Valmierā, sirds pieder Valkai. Viņš aktīvi piedalās vairāku pasākumu rīkošanā un, jāatzīst, ar katru gadu, tie paliek aizvien labāki. Prieks par viņu!

pirms 12 gadiem, 2008.08.22 13:16

Stirna

Ir, ko pamācīties. Attieksmes ziņā. Optimistiski domājot, mēs taču katrs varam palīdzēt.Varētu ieviest ziedojumu fondu "Savai pilsētai-Valkai". Tie varētu būt tādi mazi,visiem zināmi, realizējami mērķi, kuriem nevajag lielu naudu.Un realizēt to varētu kā to dara ziedot.lv. ir redzams līdzekļu izlietojums,atbalstītāji (zināmie vai anonīmie.

pirms 12 gadiem, 2008.08.22 15:02

Deputāts

Mākoni,Ivars ir pilsētas deputāts.Ja sirds viņam nepiederētu Valkai,vai būtu pilsētas deputāts?Kaut gan pilsētā īpaši nevar redzēt viņa-deputāta darbu.

pirms 12 gadiem, 2008.08.22 18:25

Izglītība