Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkas ģimnāzijas skolniece iepazīstas ar „Grindeks” darbu 1

„Profesiju dienas skolēniem" uzņēmums „Grindeks" organizē jau trešo gadu, un šogad uz tām bija pietiekušies 82 skolēni no 22 Latvijas pilsētām un novadu centriem. Ņemot vērā jauniešu lielo interesi un izvērtējot atsūtītās pieteikuma vēstules, uzņēmums rada iespēju palielināt projekta dalībnieku skaitu - plānoto 30 jauniešu vietā šogad uzņemsim 40 vidusskolēnus.

8.februārī AS „Grindeks" viesojās Valkas ģimnāzijas 11. klases skolniece Arta Paula Nuķe, kura„Profesiju dienas skolēniem" ietvaros iepazinās ar ražošanas farmaceita darbu Gatavo zāļu formu izstrādes laboratorijā.

Savā pieteikuma vēstulē Arta Paula rakstīja, ka mācās klasē ar matemātikas un dabaszinātņu novirzienu, un nākotnē stingri nolēmusi kļūt par ārstu vai farmaceitu, tāpēc iespēja iepazīties ar farmaceita darba specifiku klātienē noteikti palīdzētu izlemt, kura profesija viņai būtu vairāk piemērota.

Pēc uzņēmumā „Grindeks" pavadītās dienas, Arta Paula savus iespaidus raksturo šādi: „Jutos ļoti labi, uzzināju daudz ko jaunu. Pašai bija iespēja ne tikai veikt dažādas analīzes C vitamīna tabletēm, bet arī šos vitamīnus nogaršot. Man palika iespaids, ka farmaceitam zāļu ražošanas laboratorijā darbs noteikti ir interesantāks ne kā aptiekā."

„Grindeks" Gatavo zāļu formu izstrādes laboratorijas vecākā ražošanas farmaceite Jeļena Mitlaševiča: „Var teikt, ka iepazīstināju Artu Paulu ar laboratorijas darbu no A līdz Z, skatījāmies kā laboratorijā top zāles, kopīgi veicām tablešu fizikāli tehnisko parametru analīzi - noteicām to cietību, nobirzumu, sairšanas ātrumu u.c. Ceru, ka Artai Paulai šī diena palīdzēs saprast, vai farmācija ir viņas aicinājums, jo cik sapratu, meitene interesējas arī par medicīnu."

„Profesiju dienas skolēniem" ir īpaši uz karjeru ķīmijas un farmācijas nozarē orientēts projekts, kuru organizē AS „Grindeks", un kas šogad norisinās no 1. februāra līdz 15. maijam. Projekta laikā „Grindeks" piedāvā iepazīt astoņas, ar farmācijas nozari tieši saistītas, profesijas.

Ņemot vērā lielo skolēnu atsaucību un farmācijas ražošanas uzņēmuma specifiku un reglamentēto darbību, tika izvērtēts, ka piedāvāt dažādu profesionāļu „ēnošanu" vienā konkrētā dienā ir apgrūtinoši. Tāpēc konkrētā „ēnu" diena tiek izvēlēta, savstarpēji pielāgojot uzņēmuma un katra skolēna iespējas laikā no marta līdz maijam.

Komentāri 1

Izglītība