Valkas ģimnāzisti diskutēs un dziedās Francijā 1

Sākoties vasarai, Valkas ģimnāzija nebūt netiks slēgta, jo skolā sākas otrā dzīve - darbojas grupa skolēnu, kuri jau apstiprināta projekta ietvaros 17. augustā dosies uz Franciju.

 

Šajā grupā būs 15 Valkas ģimnāzisti kora dalībnieki un pedagogi Aivars Trēziņš un Andriga Lozda. "Grupas komplektēšanas nozīmīgākais kritērijs bija mīlestība pret dziedāšanu," stāsta skolas projektu vadītāja Dace Langenfelde.

 

Šo projektu izstrādāja Vidzemes un Lejasreinas departamenta sadarbības koordinatore Dace Resele. Valcēnieši pašlaik gatavojas diskusijām ar franču jauniešiem par Eiropu un dzīvi tajā.

 

 

Viņi gatavo arī stāstījumu par Latviju, savu pilsētu, nacionālo savdabību, mācās jaunas dziesmas gan latviski, gan franciski un veido muzikālu izrādi. Notiek arī franču valodas nodarbības. Jaunieši Strasbūrā tiksies ar eiroparlamentāriešiem un viņu darbu.

 

Pašlaik gan vēl notiek eksāmeni, ir uztraukumi un pārdzīvojumi, kuriem vajadzētu beigties ar smaidiem par padarīto. "Pašlaik mūs visvairāk nodarbina jaunu audzēkņu uzņemšana 7. un 10. klasēs.

 

 

Tos vecākus, kuri domā, ka viņu bērniem būs vajadzīga vidējā izglītība, aicinu izvēlēties proģimnāzijas klasi, lai labāk sagatavotos mācībām ģimnāzijā," stāsta skolas direktore Lilita Kreicberga.

 

 

Viņu pārsteidz, ka vairāki skolēni jau ir iesnieguši dokumentus mācībām 8. un 9. klasē, taču direktore uzskata, ka vislabāk skolas saimē iejusties un pie jaunām prasībām pierast, uzsākot mācības pēc iespējas ātrāk, tātad 7. klasē. Direktori sarūgtina, ka ģimnāziju pamet vairāki vidusskolēni, kuri izlēmuši dzīvot kopā ar vecākiem Īrijā un Lielbritānijā.

Komentāri 1

koriste

"Grupas komplektēšanas nozīmīgākais kritērijs bija mīlestība pret dziedāšanu," stāsta skolas projektu vadītāja Dace Langenfelde.
Nez kāpēc pamatsastāvs tika atstāts aiz strīpas, jo 12.kl. absolventi jau vairs nav Valkas ģimnāzijas skolēni.
Vīlos mūsu skolā, jo dziedu korī 7 gadus un kad ir kāds pasākums mūs pieviļ un paņem tādus, kas uz mēģinājumiem neiet...mīlestība pret dziedāšanu. piedodiet, bet smiekli nāk!

pirms 12 gadiem, 2009.06.17 01:12

Izglītība