Valkas jaunsargu komanda kļūst par Vidzemes čempioniem 1

Tradicionālās jaunsargu "Vīru spēles" ir lielākās gada sacensības, kurās piedalās visas Vidzemes jaunsargi un tagad arī daļa Zemgales. Tās notika Naukšēnos.

Šajās sacensībās uzvarēja Valkas jaunsargu komanda. "Komandas dalībniekiem stāžs ir tikai gadu vai pusotru. 15 kilometru skrējienā ar dažādiem apgrūtinājumiem militārajā formā un zābakos bija pārbaudījums ikvienam.

Distancē bija jāveic dažādi veiklības, tūrisma un militārie pārbaudījumi deviņos kontrolpunktos," stāsta Valkas jaunsargu instruktors Salvis Lozda. Vēl pērn, kad meiteņu komanda šajās sacensībās izcīnīja 4., bet zēni 7. vietu, viņš pat neesot cerējis uz tik izcilu, pat neaizsniedzamu panākumu. Šoreiz komandā piedalījās Austra Jaunslaviete (kapteine), Mārtiņš Beiša, Uģis Šmits un Dāvis Lozda.

2. un 3. vietu izcīnīja Smiltenes jaunieši, kurus sagatavoja Mārtiņš Latvers. Smiltenieši piedalījās ar trijām komandām. Arī šis ir teicams panākums. Aiz Valkas un Smiltenes palika Cēsu, Valmieras un citu lielo pilsētu komandas. Pavisam sacentās 14 vienības. Konkurence bija sīva, jo katrā komandā bija paši sportiskākie jaunieši.

"Tomēr noteicošā izrādījās vispārējā fiziskā sagatavotība. Piemēram, Vecpiebalgas komandā skrēja puiši, kas guvuši godalgotas vietas valsts krosa mačos, taču te viņi neko dižu nevarēja parādīt, jo pietrūka vispusības un militāru iemaņu," uzskata S. Lozda. Viņš atceras, ka kulminācija bija distances beigās, kad peldus visā uniformā vajadzēja šķērsot Rūjas upi tās visplatākajā vietā.

Komentāri 1

maxis

Apsveicu ar panākumiem!!! Bijušais instruktors

pirms 10 gadiem, 2010.05.30 16:09

Izglītība