Valkas mākslas skola sarīko izstāžu lietu

Valkas kultūras nama vestibilā visu martu apskatāma mākslas skolas 5. kursa audzēkņu kompozīciju izstāde "Sieviete - dieviete". Kompozīcijas par sievieti ir tapušas skolotājas Kristīnas Ganiņas vadībā. 5. kursa septiņpadsmit audzēkņi pēc savas skices veidoja kompozīcijas ar sievietes tēlu kolāžas tehnikā, izmantojot dažādus materiālus.

 

 

Šis kompozīcijas uzdevums bija kā treniņš pirms skolas nobeiguma kontroldarba mācību

priekšmetā - kompozīcijā.

 

 

Sadarbojas ar Valkas pamatskoluValkas pamatskolas 3. stāvā līdz marta beigām apskatāma izstāde "Viens otru papildinot".Lai dažādotu mācību programmu un veicinātu skolu sadarbību, radās ideja veidot netradicionālu kopēju izstādi Valkas pamatskolas un mākslas skolas audzēkņiem.Šim uzdevumam par pamatu tika ņemti pamatskolas mazāko klašu vizuālās mākslas stundās tapušie zīmējumi un gleznojumi. Darbi tika gan papildināti ar zīmējumu, turpināti ar krāsu kompozīcijām, gan arī radikāli mainot sākotnējā zīmējuma ideju, pārvēršot to dekoratīvā kompozīcijā.

 

Šoreiz visaktīvākie palīgi bija mākslas skolas mazākie audzēkņi, kas zīmēšanas un gleznošanas nodarbībās iesaistījās darbu papildināšanas procesā. Šī izstāde varētu būt labs aizsākums turpmākai sadarbībai starp pamatskolu un mākslas skolu.

 

Izstādei darbus veidojuši Valkas pamatskolas audzēkņi - Elizabete, Emīlija, Adelīna, Viktors, Katja, Agita, Vikija, Evija, Artis, Ainis, Samanta, Elvis, Reinholds, Jekaterina un Kristers un mākslas skolas audzēkņi - Jegors, Rēzija, Rihards, Šarlote, Gunta, Arturs, Kate, Gunārs, Patrīcija, Dace Monika, Laura, Ieva un Margarita. Mākslas skolas administrācija izsaka īpašu paldies skolotājām Sarmītei Bricei un Sarmītei Vilciņai par sapratni.

 

 

Iedvesmojas no tekstilmāksliniekiemKultūras nama mazajā zālē visu marta mēnesi aplūkojama Valkas mākslas skolas mazo audzēkņu radošo darbu izstāde "Pavasaris". Tajā eksponētas stilizētas ainavas un zīmējumi, gleznojumi un kompozīcijas par Lieldienu tēmu - Lieldienu zaķis un cāļi, vīterojoši putni un lidojoši taureņi.

 

"Vairākos zīmējumos attēlots ziedošas sievietes tēls, kas, manuprāt, labi raksturo Latvijas sievieti," uzskata Daiga Soloveiko. 2. kursa audzēkņu krāsainie zīmējumi tapuši, iedvesmojoties no latviešu tekstilmāksliniekiem un veiksmīgi izmantojot mozaīkas tehniku. Darbi veikti ar krāsainajiem zīmuļiem. Audzēkņu darbi izceļas ar pārliecinošu krāsainību un pavasarīgi priecīgu noskaņojumu.

Kultūras nama jaunajā zālē 1. stāvā līdz marta beigām aplūkojama izstāde "Slovakijas iespaidi pēc 6 mēnešiem".

 

 

Ekspozīcijas pilsētā un laukosSēļu bibliotēkas telpās visu marta mēnesi apskatāma Valkas mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde. Tajā vietējie iedzīvotāji var aplūkot gleznojumus - klusās dabas un ainavas.Valkas pilsētas bibliotēkā līdz 20. martam apskatāma mākslas skolas 3. kursa audzēkņu gleznojumi, kas tapuši skolotājas Gundas Sīmanes vadībā. Mācību uzdevumā audzēkņi mēģinājuši interpretēt cilvēka tēla dažādību, apgūstot kubisma īpatnības. Ar niansētu krāsu kolorītu un akcentiem tiek panākts savdabīgs tēla un vides raksturojums.

 

 

Darbi ceļos uz AustrālijuSaistībā ar Latvijas vēstnieka Austrālijā Induļa Bērziņa vizītes organizēšanu uz Austrāliju šī gada aprīlī, Valkas mākslas skola no LR Ārlietu ministrijas saņēma uzaicinājumu - ar bērnu darbiem piedalīties zīmējumu konkursā "Latvija sūta savus sveicienus Austrālijai". Plānots, ka aprīlī uz Austrāliju ceļos 20 labākie Valkas mākslas skolas audzēkņu darbi, kurus izstādīs Latviešu namā Sidnejā. Ekspozīciju atklās Latvijas vēstnieks Austrālijā I. Bērziņš. Tāpat valcēniešu darbus izrādīs arī visos latviešu centros, tādējādi sniedzot iespēju Austrālijā mītošajiem tautiešiem iepazīties ar Valkas jauno mākslinieku darbiem.

 

Mācību un radošās darbības rezultātā Valkas mākslas skola ir izveidojusies par mazo kultūrizglītības centru, kas apvieno sevī novada māksliniekus - skolotājus, bērnus, jauniešus un pieaugušo mākslas izglītību. Mākslas skolas audzēkņi allaž ļoti aktīvi iesaistās Valkas rajona un pilsētas vizuālās sejas veidošanā.

 

Šodien mākslas skolas audzēkņu darbu izstādi atklās Valkas poliklīnikā, bet mēneša nogalē J. Cimzes Valkas mūzikas skolā un galerijā "Laipa" Valmierā. Skolas administrācija aicina audzēkņu vecākus būt atsaucīgiem un apmeklēt savu bērnu darbu izstādes.

 

 

Saņem balvas par kartupeļu zīmējumiemIr noslēgusies 36. starptautiskās bērnu mākslas izstāde - konkursa "Lidice 2008" Latvijas kārta. Uz Čehiju ceļos 192 autoru darbi, tostarp arī Valkas mākslas skolas audzēkņu deviņgadīgās Adelīnas Baltiņas un astoņgadīgā Artjoma Kuzņecova darbi. Artjoms strādāja skolotājas D. Soloveiko vadībā, bet Adelīna - pie skolotājas G. Sīmanes.

 

Pavisam konkursam nosūtīja 10 audzēkņu zīmējumus. Šā gada tēmas bija: pasaules valodas un viss par kartupeļiem. Mazākie bērni centās apvienot abas šīs tēmas. Artjoms zīmēja latviski runājošu kartupeli. Puisis "Ziemeļlatvijai" atzina, ka zīmējums viņam labi padevies un jūtot prieku par panākumiem izstādē Rīgā. Savukārt Adelīna attēloja kartupeļu gatavošanas procesu. "Es uzzīmēju meiteni, kura rokā tur pannu un met augšup kartupeļus. Dažreiz mājās pati cepu kartupeļus, tāpēc šo procesu pārzinu," stāsta jaunā māksliniece. Viņai atmiņā labi palikuši brīži no koncerta Rīgā apbalvošanas pasākumā. Abi bērni priecājas par saņemtajām balvām.

Izglītība