Valkas mākslas skolas audzēkņi izpelnās atzinību konkursos 1

Šāgada Dzejas dienās noslēdzās Rakstniecības, teātra un mūzikas muzeja rīkotais dzejoļu un to ilustrāciju konkurss, kurā piedalījās arī Valkas mākslas skolas audzēkņi.

 

Žūrijas ievērību konkursā izpelnījās skolēni Kate Čākure un Roberts Krūkliņš. Viņi abi par savu darbu saņēma Atzinības rakstu. K. Čākures uzzīmēto dzejoļa ilustrāciju žūrijas komisija sadarbībā ar biedrību "Drava" nolēmusi izdot arī atklātnītē.

 

Veiksmi nodrošina fejaKates un Roberta gleznošanas skolotāja Gunda Sīmane stāsta, ka bērni dzejoļu sacerēšanai izvēlējušies krāsu tēmu. "Katrs konkursa dalībnieks sacerēja četrrindi vai dažkārt pat garāku dzejoli par savu mīļāko krāsu. Pēc tam viņi uzrakstīto ilustrēja. Kate sacerēja dzejoli par zilo krāsu, bet Roberts - par oranžo," saka G. Sīmane.

 

Kate rāda savu uzgleznoto darbu un stāsta, ka zilā krāsa no visām pārējām viņai visvairāk patīk, tādēļ tā zīmējumā ir galvenā. "Esmu lasījusi pasakas un nostāstus par fejām, kas citiem dara labu. Savā darbā attēloju, kā feja uzbur zilus zvanus," stāsta skolniece. Savukārt dzejas valodā meitene to uzrakstījusi tā: "Zili zvani mežā skan,/ tās ir mīļas puķes man./ Viss tik zils un brīnumains,/tieši tā kā pasakā."

 

 

Skolniece piebilst, ka ļoti paticis noslēguma pasākums Rīgā. Atmiņā palikšot popgrupas uzstāšanās. Roberts gan par savu mīļāko sauc oranžo krāsu. Pēc viņa domām, tā esot viskošākā starp visām pārējām krāsām, tādēļ arī to vidū šķietot visskaistākā. Viņš savā zīmējumā iekļāvis cilvēkus oranžu joslu vidū.

 

Vēl no Valkas mākslas skolas konkursā piedalījās Santa Miķelsone, Dārta Lozda, Gunārs Niedre, Veronika Kuzmina, Patrīcija Didžus, Maira Eglīte, Vitālijs Derjabins, Laura Bērtule, Anete Kazaka, Elīna Ūdre, Laura Podniece, Krista Namniece, Sanda Stepīte un Dita Ikšele. Kopumā konkursā tika iesniegti 300 ilustrēti dzejoļi no visas Latvijas.

 

Panākumi arī vēstures attēlošanāMākslas skolas pasniedzēja Daiga Soloveiko informē, ka mācību iestādes audzēkņi ir sekmīgi piedalījušies arī citos valsts mēroga konkursos. Piemēram, fonda "Sibīrijas bērni" organizētajā zīmējumu konkursā par mūsu tautas vēsturi padomju režīma okupācijas laikā atzinīgi tika novērtēti Mairas Eglītes, Gunāra Sīkas un Margaritas Rozenfildas darbi.

Komentāri 1

krāsa

Valkas mākslas skola ir piemērs, kā strādāt, domāt un saimniekot radoši. Tā ir skola ar nākotni. Malači!

pirms 12 gadiem, 2009.09.24 09:03

Izglītība