Valkas mākslas skolas audzēkņiem - vispārliecinošākās izpausmes datorlietās

Ir noslēdzies biznesa izglītības biedrības "Junior Achievment - Latvija" rīkotais zīmēšanas konkurss - kampaņa pirmo četru klašu skolēniem. Tajā par laureātiem kļuva arī trīs Valkas mākslas skolas audzēkņi - Reinis Veinbergs, Kristaps Pulle un Toms Gailis.

 

Kristaps uzzīmēja pie datora sēdošu cilvēku, kurš darbojas interneta vietnē "draugiem.lv". Puisis atzīst, ka sēdēšana pie datora nebūt nav tā veselīgākā nodarbe, tomēr situācija ir tāda, ka bez šī portāla dzīve būtu sarežģītāka.

 

Neizpaust savu paroli "draugiem.lv""Mans uzdevums zīmējumā bija izskaidrot, ka nevienam nedrīkst izpaust savu tīklam piekļuves paroli, jo citādi iespējamas dažādas nepatikšanas, piemēram, netīkamu cilvēku iekļūšana šajā vidē un nepatīkamu un aizvainojošu vēstuļu saņemšana," skaidro Kristaps.

 

"Man prieks, ka mūsu bērni šajā konkursā piedalījušies tik veiksmīgi. Tiesa, uz apbalvošanu nebijām, taču balvas saņemsim," priecājas direktores vietniece Daiga Soloveiko. Viņa pauž, ka sociālā joma ir arī mākslas skolas interešu lauciņā, jo bērniem ir jādzīvo maksimāli drošā vidē. Zīmēšanas un domāšanas vingrinājumi noderēs turpmāk.

 

Skolotājai prieks par bērnu panākumiemŠajā konkursā piedalījās arī Angelīna Pjatkovskaja, Evita Spārberga, Šarlote Šveca, Aleksis Bašķis, Laura Strumpe, Inese Reiniece, Egita Vidzirkste, Karīna Kurpniece, Krista Annija Namniece, Sanda Stepīte un Gunārs Niedre.

 

"Patiesībā bērnu darbiņi bija jauki. Man prieks par viņiem," gandarīta skolotāja Gunda Sīmane. Skolēnu vidū vispopulārākais temats bija "Es ceļoju uz...", taču valcēniešiem vislabāk veicās tieši ar datoriem saistītā tematikā, ko sponsorēja "Microsoft Latvia".

 

Attīsta sociālo jautājumu izpratniSociālās zīmēšanas kampaņu izsludināja pērn novembrī visām Latvijas skolām ar mērķi sākumskolas skolēnos attīstīt radošo domāšanu un veicināt sociālo jautājumu izpratni vienaudžu vidē. Kopumā vērtētāji saņēma vairākus simtus zīmējumu no visiem Latvijas reģioniem. Pavisam žūrija apbalvoja 30 autorus. Konkursā dalībniekiem bija piedāvātas trīs dažādas tēmas.

 

Noslēguma pasākums notika 13. janvārī Rīgas Starptautiskajā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolā.

Izglītība