Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkas mākslas skolas studijas dalībnieču darbu izstāde „Skats uz pasauli”

No 7.marta līdz 10.aprīlim Valkas pilsētas kultūras nama pelēkajā zālē (Emīla Dārziņa ielā 8, Valkā) pavasara gaidās apskatāma Valkas mākslas skolas studijas dalībnieču darbu izstāde „Skats uz pasauli".

Izstādi veido mākslinieces Gundas Sīmanes vadītās Valkas mākslas skolas studijas piecu dalībnieču - Vijas Celmiņas, Rasmas Kjubasepas, Intas Miķelsones, Zaigas Purnes un Vijas Rācenes, zīda apgleznojumi un miniatūrtekstila darbi.

Uz zīda auduma visās varavīksnes krāsās lepojas pūķi. Sākotnēji šķiet - tie pieder Austrumu kultūrai, bet, iepazīstot folkloras bagātības, to izcelsmei ir visai dziļas saknes arī latviešu un somu kultūrā. Folkloristikā - pūķus pasakās pētījuši Anti Ārne un Ansis Lerhis - Puškaitis, pūķus var atrast gan latviešu, gan ziemeļvalstu literatūrā, mūsdienu grafiskajā dizainā un pat arhitektūrā.

Pūķis kā bagātību glabātājs simbolizē to, ko tautai šobrīd patiesi vajadzētu sargāt kā dārgumu - mūsu nākotni. Senajos Vidējos Austrumos pūķi saistīja ar dzīvības ūdeni, bet skandināvu mitoloģijā Midgardas čūska bija apvijusies pasaulei, nodalot pirmatnējo haosu no apdzīvotās pasaules. Aktualitāti šie tēli nav zaudējuši arī šodien.

Miniatūrtekstila daudzie darbi veidoti šobrīd tik modernajā valcētā filca tehnikā ar aplikācijām, uzlīmēm un izšuvumiem. Tie patiešām rada sajūtu, ka mēs katrs pa savu mazo lodziņu skatāmies uz plašo pasauli.

Izstādes kurators Aivars Ikšelis.

Izglītība