Valkas Mākslas skolas svinīgā atklāšana 4

Piektdien, 3.decembrī plkst.15.00 būs svinīga rekonstruētās Valkas Mākslas skolas atklāšana. Pasākumā piedalīsies pašvaldības pārstāvji un būvnieki. Skolas atklāšanā aicināti piedalīties visi, kuri ir piedalījušies darba procesā un ikviens interesents.

Līdz ar skolas atklāšanu, tiks atklāta arī pirmā izstāde jaunajā ēkā un izstāžu zālē. Tie būs igauņu mākslinieka NERVA (mākslinieka pilns vārds Koit Nerva) darbi. Pēc profesijas viņš ir komponists, apguvis vijoļspēli un studējis komponēšanu, mākslas jomā viņš ir autodidakts. Tomēr pēdējos gadus viņa pamatdarbība ir cieši saistīta ar grafiku. Mākslai Nerva pievērsās 1998.gadā.

Līdz 2000.gadam Nerva gleznoja, izmantojot akrila krāsas. Viņš radīja savu oriģināltehniku ar saplūstošām krāsu pārejām. 2002.gadā Nerva pievērsās grafiskai daiļradei un sāka strādāt uz lielformāta digitālā zīmēšanas galda, pēc tam zīmējumu pielāgojot printera vajadzībām. Līdz 2004.gadam viņš savu mākslas darbu izdrukai izmantoja tintes printeri ar astoņām krāsām un speciālu papīru.

No 2005.gada Nerva strādā īpašā digitāldrukas tehnikā (giclée print) un izdrukā savus darbus uz audekla. Katrs mākslas darbs tiek izdrukāts mazā tirāžā - parasti 25 līdz 50 eksemplāros, kurus tad mākslinieks pašrocīgi sanumurē un paraksta. Pēc tam darbus lako un ierāmē. Gadā mākslinieks spēj radīt apmēram 30 grafikas darbu sērijas.

Jau ziņots, ka mākslas skolas rekonstrukcijas darbi notika Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta programmas „Pārrobežu sadarbība" apakšprojekta „Valkas un Valgas pilsētu kopējās mākslas vides attīstība" ietvaros un tos veica būvfirma SIA „Ekers". Projekta kopējās izmaksas ir EUR 570600,- (no tām EUR 485010,- ir programmas līdzfinansējums, bet EUR 85590,- ir Valkas un Valgas pašvaldību līdzfinansējums).

Tā kā Valgas pilsētai nav savas mākslas skolas, Valkas Mākslas skola tika rekonstruēta kā abu dvīņu pilsētu mākslas un kultūrizglītības centrs. Projekta gaitā, iesaistoties dažādos pasākumos, abu dvīņu pilsētu jaunieši ir guvuši vērtīgu pieredzi un zināšanas.

Komentāri 4

Neticami, ka pat Valku ir piemeklējusi tāda laime - "mākslas un kultūrizglītības centrs"!

pirms 10 gadiem, 2010.12.01 19:56

arī prieks

Paldies Marutai,bet paldies arī tiem, kas šo ideju izloloja,gatavoja projektu, gādāja finansējumu u.tt. Viens cilvēks to neizdarīja. Joprojām Valkā notiek labas lietas!

pirms 10 gadiem, 2010.12.04 11:10

Izglītība